27 lutego 2024
choroba

źródło: https://pixabay.com/pl/

Jeżeli nie jest się lekarzem to na pierwszy rzut oka trudno rozróżnić chorobę jaka nas zaatakowała. Każdy na pewno wie jak wygląda kaszel, katar oraz zna pierwsze objawy grypy. Jednak każdy z tych błahych, wydawałoby się, objawów może prowadzić do zaawansowanej choroby. Zapalenie oskrzeli jest jedną z tych przypadłości, na którą pracujemy bardzo krótko, ale intensywnie. Wystarczy zbyt długo przebywać w środowisku z zanieczyszczonym powietrzem.

Ból i zmęczenie równa się grypa

W swoim życiu chorowałem na grypę kilka razy. Głównie były to lata dziecinne, kiedy człowiek był zależny od rodziców i sam za bardzo nie potrafił dbać o odporność organizmu. Będąc dorosłym możemy ustrzec się choroby na wiele sposobów. Zaczynając od zdrowego odżywiania, ciepłego ubioru z uwzględnieniem głowy i dłoni oraz regularnego snu i obniżenia poziomu stresu. Gdy atakuje nas grypa odczuwamy, to bardziej niż każdą inną chorobę. Ból całego ciała to najważniejszy z odczuwalnych objawów. Nie jest to ból po intensywnym treningu siłowym, czy upadku z łóżka podczas przewracania się na bok. Czujemy tak duży dyskomfort, że nawet gdy mija jeden lub dwa dni nie ma żadnej zmiany. Wtedy możemy być pewni, że jest to grypa.

choroba
źródło: https://pixabay.com/pl/

Dbajmy o oskrzela

Jeżeli masz predyspozycje genetyczne do zapalenia oskrzeli musisz szczególnie uważać na wdychane przez siebie powietrze. Czasem myślę, że Japończycy, to genialny naród nawet jeśli chodzi o codzienne życie. Tam ludzie nie krępują się chodzić w maseczkach na ustach, by nie zarazić innych. W naszym kraju alergik ma – mówiąc kolokwialnie – przekichane. Mimo wszystko, warto się przełamać i zainwestować w maseczki, które uchronią nie tylko nas, ale również inne osoby przed zarażeniem się bakteriami i wirusami przenoszonymi drogą kropelkową. Szczególną uwagę należy poświęcić temu, czym oddychamy, w jakim pomieszczeniu bądź środowisku przebywamy i tak dalej. Sposobem niektórych ludzi by nie złapać kaszlu i nie zachorować jest zaniechanie podróży komunikacją miejską. To całkiem niegłupi pomysł, ponieważ statystycznie, to w autobusach miejskich najczęściej dochodzi do przeniesienia zarazków z człowieka na człowieka.

Trzymaj rękę na pulsie i interpretuj rodzaj kaszlu w porę: http://www.mucosolvan.pl/o_kaszlu/zrozumiec_kaszel/kaszel_przeziebienie_grypa.html

Dodaj komentarz