21 lutego 2024
wakacje

źródło: https://pixabay.com/pl/

Jadąc na zagraniczny urlop za niewielkie pieniądze (nawet ze znanym biurem podróży) powinniście włączyć wszystkie swoje zmysły odpowiedzialne za podejrzliwość i rozsądek. Turyści z każdego miejsca na świecie są narażeni na kradzież w dowolnym miejscu, nie wyłączając pokoju hotelowego. W tym sezonie kilkoro z moich znajomych przekonało się o tym co znaczy być okradzionym na wakacjach lub oszukanym przez nieuczciwego człowieka.

Lekkomyślność przyciąga złodzieja

włamanie
źródło: http://static.prsa.pl

Żeby być świadkiem lub ofiarą kradzieży wcale nie trzeba świecić złotem na szyi. Obecnie, żaden złodziej nie wybrzydza, tym bardziej gdy widzi kobietę z torebką, To właśnie one są głównym celem kradzieży. Pamiętajcie, by nigdy nie zostawiać żadnego elementu bagażu pakowanego luzem. Jednym z największych błędów jest zostawianie bagażu w pokoju hotelowym w salonie lub innym dużym pomieszczeniu niedaleko okien. Zasada jest taka, że gdy przyjeżdżacie do hotelu, zamykacie okna oraz drzwi zawsze, gdy z niego wychodzicie. A pod wieczór zamykacie okna we wszystkich pomieszczeniach oprócz sypialni. Dlaczego to takie ważne? Do wysokości pierwszego piętra złodzieje potrafią wchodzić do pokoi hotelowych i okradać gości bez najmniejszego problemu korzystając z otwartych okien. W ten sposób można popsuć sobie wakacje już pierwszego dnia pobytu w hotelu ponieważ, to w tym czasie dochodzi do największej ilości kradzieży.

Jak nie dać się oszukać? Kamera w dłoń

Technologia jest naszym najlepszym przyjacielem. Szczególnie, gdy robimy jakieś interesy związane z wynajęciem samochodu, skutera czy innego przedmiotu mającego nam umilić wakacje przez pewien czas. Po wynajęciu auta zawsze dokładnie je badamy i już na starcie zgłaszamy, jeśli coś w nim nie gra. Robimy też zdjęcia lub najlepiej film opisujący wypożyczony przez nas środek transportu. To niezbity dowód w razie próby oszukania nas. W końcu nagrany film ma dokładną datę i godzinę, a ruchomy obraz trudniej retuszować. Dla niektórych to może paranoja, ale lepiej nagrywać wszystko co nam się nie podoba i do czego mamy zastrzeżenia niż później żałować.

Dodaj komentarz