4 marca 2024

Zdecydowana większość zapracowanych i zabieganych mężczyzn, bez względu na wiek, nie przywiązuje zbyt dużej uwagi do stanu swojego zdrowia. Unika też wizyty u lekarza. Może to jednak skończyć się poważnymi dolegliwościami. Męski organizm, w zależności od trybu życia, wykonywanych obowiązków czy stopnia aktywności fizycznej, potrzebuje różnorodnych witamin i minerałów. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania poszczególnych narządów i organów.

Witaminy przeciw… łysieniu

W ostatnich latach coraz młodsi panowie zmagają się z problemem przedwczesnego łysienia, które dla wielu z nich staje się przyczyną kompleksów. Pierwsze zakola pojawiają się niestety już przed ukończeniem trzydziestego roku życia. Istnieje jednak możliwość ograniczenia i zahamowania procesu łysienia. Systematyczne przyjmowanie witaminy B i biotyny (przyspieszają porost włosów, odżywiają naskórek), witaminy E (spowalnia proces starzenia się i poprawia krążenie krwi w skórze) oraz witaminy A (poprawia jakość sebum, co chroni włosy przed uszkodzeniami) powinno pomóc.

Witaminy na męskość

Wszechobecny stres, pośpiech, palenie papierosów, spożywanie nadmiernej ilości alkoholu, a także nadmiar obowiązków sprawia, że pojawia się poważny problem z… płodnością. Jakość nasienia poprawiają przede wszystkim witamin C i E, cynk, selen oraz koenzym Q10, które nie tylko zwiększają ruchliwość plemników, ale również chronią DNA.

Witaminy dla aktywnych fizyczne

Mężczyźni, którzy pracują fizycznie lub aktywnie uprawiają sport powinni regularnie (najlepiej codziennie) dostarczać swojemu organizmowi przede wszystkim witaminy z grupy B. Związki te uczestniczą w syntezie białek i aminokwasów, przyspieszają spalanie tłuszczu, uczestniczą w metabolizmie żelaza, rozszerzają również naczynia krwionośne. Dzięki temu, mięśnie są znacznie lepiej odżywione.

Dodaj komentarz