4 marca 2024

Stany Zjednoczone, które stanowią marzenie milionów ludzi na całym świecie, posiadają wiele miast, miasteczek i wsi, które przez cały rok przyciągają miliony turystów z różnych zakątków kuli ziemskiej. Poza Los Angeles, Nowym Jorkiem czy Miami warto również odwiedzić Boston, Las Vegas czy San Francisco

Boston

Boston, założony w 1630 roku przez purytańskich osadników, należy do najstarszych i najważniejszych pod względem kulturowym miast w Stanach Zjednoczonych, gdzie historia przeplata się z nowoczesnością. Stanowi znany i ceniony ośrodek naukowy, gospodarczy (zwłaszcza w dziedzinie finansów i zaawansowanych technologii, takich jak biotechnologia, informatyka, przemysł zbrojeniowy) oraz szkolnictwa wyższego. W mieście można podziwiać zarówno historyczne kamienice, jak i imponujące drapacze chmur. Każdy turysta powinien koniecznie zobaczyć między innymi:

  • Boston Freedom Trail;
  • Dzielnicę Bacon Hill przy Louisburg Square;
  • Feneuil Hal;
  • Harvard University
  • czy Instytut Sztuki Nowoczesnej.

Las Vegas

Las Vegas, zbudowane na środku pustyni otoczonej skalistymi górami, stanowi przede wszystkim stolicę światowego hazardu, która przez cały rok przyciąga turystów z całego świata. Luksusowe kasyna,  luksusowe i ogromne hotele oraz eleganckie restauracje z wykwintnymi daniami są wizytówką metropolii. Niewiele jednak osób wie, że w Las Vegas znajdują się również niezwykłe muzea (np. Muzeum Neonów, Muzeum samochodów z hollywoodzkich filmów). W mieście warto zwiedzić Las Vegas Strip (główna ulica), pokaz fontann przy Hotelu Bellagio, a także Hotel Venetian, gdzie między budynkami znajdują się „weneckie”kanały, po których można podróżować… gondolami.

San Francisco

San Francisco, które żyje własnym życiem pełnym chaosu, położone jest tuż położone nad brzegiem Oceanu Spokojnego na czterdziestu ośmiu wzgórzach. Symbolem miasta są natomiast:

  • most Golden Gate (Złote Wrota),
  • więzienie Alcatraz usytuowane na wyspie
  • zabytkowe tramwaje, poruszające się wzdłuż malowniczych ulic, rozpoznawane na całym świecie

Warto natomiast zobaczyć niezwykłą, szeroką plażę Baker Beach z dosyć ciemnym piaskiem, która tworzy ogromną przestrzeń idealną dla amatorów joggingu.

 Zapraszam do pierwszej części wpisu!

Dodaj komentarz