4 marca 2024

Stany Zjednoczone, które bezustannie fascynują i przyciągają Polaków w różnym wieku, pełne są niezwykłych i pięknych miejsc, takich jak parki narodowe czy miasta z historyczną zabudową, wysokimi, szklanymi biurowcami czy nowoczesnymi dzielnicami rozpoznawanymi na całym świecie. Z pewnością każdy turysta powinien odwiedzić Los Angeles, Chicago oraz Nowy Jork.

Los Angeles

Los Angeles (Miasto Aniołów), zwane również stolicą rozrywki, należy do zdecydowanie najpiękniejszych miast w Stanach Zjednoczonych. Położone w słonecznej Kalifornii na Zachodnim Wybrzeżu słynie przede wszystkim z przemysłu filmowego. Każdego dnia można tutaj spotkać gwiazdy filmu, muzyki czy celebrytów znanych z pierwszych stron gazet, a także poczuć luksus. W trakcie wizyty w Los Angeles koniecznie trzeba zobaczyć między innymi: Beverly Hills (dzielnicę bogaczy) z sześciokilometrową hollywoodzką Aleją Sław (Walk od Fame), charakterystyczny i doskonale znany na całym świecie znak Hollywood umieszczony na wzgórzach, plaża Hermosa, ulicę Rodeo Drive czy Griffth Park.

Nowy Jork

Nowy Jork, będący miastem marzeń dla wielu ludzi z całego świata oraz największą metropolią w Stanach Zjednoczonych, doskonale odzwierciedla amerykański styl życia. Miasto (zwane Wielkim Jabłkiem), które nigdy nie śpi, stanowi przede wszystkim centrum kultury i sztuki. Obowiązkowym punktem wycieczki po Nowym Jorku jest: Brooklyn Bridge (najstarszy podwieszany most na świecie), Times Square (trójkątny plac na Manhattanie), Statua Wolności na wyspie Liberty Island, Empire State Building, Grand Central (Nowojorski Dworzec Główny) oraz Piąta Aleja.

Miami

Miami, które większości kojarzy się ze słynnym serialem, jest jednym z najpopularniejszych miast turystycznych w Stanach Zjednoczonych. Renomę zawdzięcza przede wszystkim przyjaznemu klimatowi, wspaniałym plażom oraz dzikiej przyrodzie. W okolicach Miami znajduje się między innymi Centrum Kosmiczne Johna F. Kennedy (unikatowe w skali światowej) oraz najstarszy na kuli ziemskiej Disneyland.

 

Dodaj komentarz