22 września 2023

Męska skóra wprawdzie wolniej się starzeje, jest grubsza i bardziej odporna na działanie różnorodnych czynników zewnętrznych. Wymaga również odpowiedniej, systematycznej pielęgnacji. Regularne stosowanie kosmetyków dobrej jakości sprawia, że panowie czują się  atrakcyjni i pewni siebie. Podstawę codziennej pielęgnacji stanowi przede wszystkim oczyszczanie oraz nawilżanie i odżywianie.

Oczyszczanie skóry twarzy

Skóra każdego mężczyzny posiada znacznie więcej gruczołów łojotokowych, które przez cały dzień intensywnie pracują, produkując sebum (substancja woskowo-tłuszczowa), co powoduje, że cera częściej się przetłuszcza i zanieczyszcza. Ponad to, staje się narażona na wypryski i podrażnienia. Dokładne oczyszczanie twarzy stanowi najlepszy sposób, aby wyglądała zawsze świeżo. Niestety zdecydowana większość mężczyzn ogranicza się do opłukania twarzy wodą lub, co gorsza, stosuje mydło, które może podrażnić i przesuszać skórę. Każdego dnia rano i wieczorem należy umyć twarz specjalnym kosmetykiem, rozpuszczającym sebum, ale nie naruszającym naturalnej warstwy hydrolipidowej na naskórku. Warto również raz na kilka dni zrobić peeling, polegający na usuwaniu martwego naskórka przy użyciu specjalnego preparatu, dzięki czemu skóra po złuszczeniu wygląda świeżo i znacznie lepiej wchłania drogocenne składniki zawarte w kremach dla panów.

Nawilżanie i odżywianie cery

Podstawę pielęgnacji męskiej twarzy stanowi natomiast codzienne nawilżanie i odżywianie po każdym umyciu. Skóra panów wydziela dużo sebum, dlatego najlepsze rozwiązanie stanowią lekkie kremy i lotiony nawilżające. Utrzymanie odpowiedniego poziomu nawodnienia pozwala uniknąć szarego odcienia skóry, zapobiega przesuszeniu, a także znacznie poprawia jędrność. Mężczyźni, zmagający się z cerą suchą i skłonną do podrażnień powinni zainwestować w kremy lipidowe (zawierające tłuszcze), które skutecznie nie tylko chronią przed wysuszeniem, ale również likwidują uczucie swędzenia i ściągnięcia.

Dodaj komentarz