27 września 2023
aromaty

źródło: https://pixabay.com/pl/

Nie brakuje fanklubów słodyczy i cukru, które nie są zdrowe i dobre dla człowieka. Za to tłuszcze, które są nawet ważniejsze od węglowodanów znajdują się w ogniu bezzasadnej krytyki. To wszystko z powodu braku wiedzy i braku edukacji w szkole. Oprócz pozytywnych zalet tego składnika odżywczego na wnętrze ciała mamy mnóstwo argumentów by stosować go także na skórę.

Zaczęło się od dzieci

buzia
źródło: https://pixabay.com/pl/kochanie-ch%C5%82opiec-portret-dziecko-696979/

Każda mama dobrze wie, że oliwka dla dzieci jest jednym z ważniejszych elementów ich pielęgnacji. Skóra malucha jest mocno narażona na podrażnienia i zwykle sucha. Oliwka nie tylko nawilża ją, ale także tworzy barierę ochronną przed światem zewnętrznym. Skład takiego preparatu jest bardzo prosty. Jest w nim nie więcej niż 3 składniki. Na rynku jest kilka firm tworzących bardzo znane i kupowane od lat oliwki dla niemowlaków i dzieci, które praktycznie nie mają żadnych odczynów alergicznych.

Oliwka dla osoby dorosłej

Byliście kiedyś na masażu? Podczas masowania ciała różnymi technikami oliwka jest podstawowym narzędziem do pracy oraz zabezpieczeniem skóry przed czynnikami mechanicznymi. Wszystko jedno, czy są to masaże gorącymi kamieniami, dłońmi, bańką lub stopami. Natłuszczenie ciała pozwala na lepsze czucie powierzchni oraz pracę z mięśniem i skórą. A co ze stosowaniem oliwki na co dzień? Okazuje się, że natłuszczanie twarzy może być bardzo dobrym sposobem na zyskanie niemal dziecięcej cery. Mogą to robić panowie oraz panie. Potrzebna będzie jedynie odpowiednia oliwka o jak najbardziej naturalnym składzie. Nakładacie ją na twarz i utrzymujecie przez kilkanaście minut lub kilka godzin. Nie jest to może szczyt estetyki, ale działa cuda jeśli chodzi o niedoskonałości skóry oraz jej twardość.

Dodaj komentarz