22 września 2023
mężczyzna z brodą

Pielęgnacja brody oraz wąsów to zadanie, które wbrew pozorom nie ogranicza się tylko do tego, by umyć zarost. Oczywiście nie każdy mężczyzna musi od razu kupować olejki, żele czy odżywki do tego, by zadbać o swój zarost. Jednak jeżeli chcemy, by ten wyglądał dobrze i profesjonalnie, to trzeba o to odpowiednio zadbać. Na szczęście na rynku jest już tyle produktów do pielęgnacji, że nie jest to zadaniem zbyt trudnym, ale na pewno wymagającym pewnej systematyczności.

Pielęgnacja brody i wąsów

Oczywiste jest to, że do dbania o zarost, jest on potrzebny. Oznacza to, że przez przynajmniej kilka tygodnie należy zapomnieć o maszynce do golenia i zwyczajnie poczekać. Nie oznacza to jednak tego, że w okresie wzrostu można zapomnieć o pielęgnacji skóry. Tutaj dobrze zacząć od kremów nawilżających, a szczególnie w miesiącach zimniejszych, kiedy to skóra staje się bardziej wysuszona. Dobrze także zadbać o dietę, która wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale także kondycję włosów. W końcu chcemy, żeby nasz zarost był bujny i prezentował się najlepiej, jak to tylko możliwe. Trzeba będzie w to włożyć odrobinę pracy, ale efekt będzie ją wynagradzał w stu procentach.

Kiedy już nasza broda oraz wąsy będą miały odpowiednią długość, należy zadbać także o kształt naszego zarostu. Przycinanie oraz trymowanie brody nie są zajęciem prostym i z początku może nastręczyć trochę problemów. Jednak z czasem jest już o wiele łatwiej. Zawsze też można skorzystać z oferty profesjonalistów, czyli udać się do barbera. To „fryzjerzy od brody”, czyli ludzie zajmujący się taką pielęgnacją profesjonalnie. Dobiorą oni odpowiedni kształt brody oraz wąsów do naszej twarzy i odpowiednio wymodelują sam zarost. Jednocześnie będą w stanie doradzić, jakich kosmetyków warto używać do pielęgnacji zarostu.

Szampon do brody

Wybierając szampon do brody, dobrze zwrócić uwagę na jego skład. W nim powinno znaleźć się jak najwięcej naturalnych składników tak, by wspomagać regenerację włosów oraz przyśpieszyć ich wzrost. Szampony nakładamy już na mokrą brodę, odpowiednio spieniamy, a następnie spłukujemy. Dobrze także zaopatrzyć się w olejki (np. arganowy), które sprawią, że zarost będzie miękki oraz przyjemniejszy w dotyku. Aplikowanie olejków sprawi także, że łatwiej będzie taki zarost okiełznać oraz ułożyć.

Modelowanie zarostu – kosmetyki

Jeżeli chodzi o modelowanie zarostu, tutaj dobrze mieć nie tylko żele lub specjalne pasty, ale także szczotkę do brody. Ta pozwoli rozczesać zarost, a następnie można już przejść do samego procesu modelowania oraz układania. Żele potrafią nie tylko „nabłyszczyć” zarost, ale również wymodelować go do odpowiednie kształtu, co nadaje się np. do wąsów. Dobrze też pamiętać o odżywkach do brody oraz wąsów, które sprawią, że zarost będzie zwyczajnie zdrowszy. Na rynku jest wiele kosmetyków, które służą do pielęgnacji zarostu i niestety, ale dobrze przynajmniej kilka z nich wypróbować tak, by znaleźć odpowiedni dla siebie. Kiedy już tak się stanie, to zobaczymy różnicę w wyglądzie zarostu i już nie wrócimy do zwykłego mydła i grzebienia.

Dodaj komentarz