22 września 2023
salon w mieszkaniu mężczyzny

Nie każde mieszkanie musi być urządzone tak, jak z katalogów wnętrzarskich. Przyjęło się, że męskie mieszkania lub kawalerskie to takie, gdzie oprócz lodówki, telewizora i kanapy nie ma nic więcej. To oczywiście krzywdzące stwierdzenie, bo niewielkim nakładem pracy można ożywić przestrzeń, która dalej pozostanie typowo „nasza”.

Mieszkanie w męskim stylu – główne zasady

Przestrzeń, w której spędzamy wolny czas, powinna być przyjemna nie tylko dla oka, ale przede wszystkim dla nas samych. Dobrze więc o nią zadbać w odpowiedni sposób. Niekoniecznie musi to oznaczać długie godziny spędzone w sklepach meblarskich czy takich, które oferują dodatki do ożywienia przestrzeni. Czasem wystarczy kilka ciekawych i prostych do zrealizowania pomysłów, by nadać naszemu wnętrzu niepowtarzalny i męski styl. W końcu takie wnętrza mogą się podobać i to niekoniecznie tylko mężczyznom.

salon - mieszkanie w męskim stylu

Przede wszystkim mieszkanie w męskim stylu wyróżnia się jedną rzeczą – minimalizmem. Rzadko kiedy uświadczymy w nim rzeczy, które mają być tylko i wyłącznie ozdobą. Co wcale nie musi oznaczać, że takich rzeczy w mieszkaniu ma nie być. Jeżeli już się pojawiają, to niech będą wyrazem pasji i tym, co dodatkowo nadaje przestrzeni niepowtarzalnego charakteru. Dobrym przykładem może być tutaj np. gitara elektryczna. Ta postawiona lub powieszona na ścianie, będzie nie tylko przyciągała wzrok, ale także będzie przedmiotem użytkowym. Pokazuje również, że właściciel mieszkania interesuje się muzyką. Jeżeli jest fanem motoryzacji, to czemu nie umieścić w przestrzeni czegoś, co nawiązuje właśnie do tego. Można samodzielnie stworzyć stolik kawowy, którego głównym elementem będzie opona samochodowa. Części silnika, które zawiesimy na ścianie także mogą być wyróżnikiem prawdziwie męskiego wnętrza.

Męska sypialnia

Nie trzeba ograniczać się do salonu, a męski klimat może zagościć także w sypialni. Prostota i wyjątkowy styl będzie podkreślało łóżko zrobione z palet przemysłowych. Co więcej, można je w prosty sposób wykonać samodzielnie, co podczas rozmów będzie można podkreślić i pochwalić się swoim dziełem. Jednocześnie to dość tanie rozwiązanie, którego przygotowanie nie zajmie więcej, niż jedno, dwa popołudnia, a efekt będzie zdumiewający. Dla jego spotęgowania można w sypialni zrobić także specjalne stoliki nocne, a wykorzystać do tego skrzynki np. po jabłkach. Takie zestawienie będzie przyciągało wzrok i jednocześnie mówiło, że to prawdziwie męska przestrzeń. Jednocześnie taka, która jest prosta, ale mimo wszystko wyszukana. Właściciel takiej sypialni musi mieć przecież wyrazistą osobowość, jeżeli zdecydował się na tak nietuzinkowe meble.

łóżko z palet z materacem w sypialni

To, czego chcą mężczyźni

Mieszkanie w męskim stylu może być różne, ale powinno je charakteryzować jedno. Pasja i minimalizm. Te dwa czynniki sprawiają, że od razu po przestąpieniu progu wie się, że znaleźliśmy się w miejscu, od którego bije indywidualizmem. Nie zapominajmy jednak o tym, by dbać tam o porządek. W końcu nikt nie chce kojarzyć męskiego mieszkania z brudem, a jedynie ze stylem.

Dodaj komentarz