22 września 2023
ciasto

źródło: https://pixabay.com/

Pizza to danie zaliczane zarówno do grona fast foodów, jak i wyrafinowanych potraw restauracyjnych. W swojej włoskiej wersji margherita, wypiekana w specjalnym kaflowym piecu oraz z dodatkami świeżej bazylii i startej mozarelli smakuje najlepiej. Dziesiątki modyfikacji dodatków i przeróżne zmiany w przepisie ciasta sprawiły, że wersja fast food pizzy sprzedaje się jako danie imprezowe dostarczane na zamówienie do domu.

Czy rekordowo szybka dostawa wpływa na jakość pizzy?

danie
źródło: https://pixabay.com/

Na czas oczekiwania na zamówienie dania wpływa pieczenie ciasta, przygotowanie składników i zapakowanie. Może to zająć nawet kilkadziesiąt minut. Większość pizzerii ma dopracowaną logistykę, a kucharze przygotowują sosy i dodatki odpowiednio wcześniej, zachowując przy tym zasadę „świeżego jedzenia”. Duża ilość zamówień, szczególnie weekendami i podczas wieczornych meczów drużyn narodowych sprawia, że dostawa się przedłuża. Samo dotarcie pizzy do klienta przy pomocy samochodu dostawczego pizzerii to trwa najkrócej. Doświadczony kierowca, który zna miasto, uwinie się w swojej dzielnicy w kilka minut. To oznacza, że pizza dostarczona w rekordowym czasie, wcale nie musi być rozmrażana i posiadać niskiej jakości składniki.

Kto jest najlepszy w mieście?

danie
źródło: https://pixabay.com/

Kto decyduje o tym, gdzie jest najlepsza pizza w Warszawie? Oczywiście, że klienci! Jednak to nie słupki sprzedaży a „poczta pantoflowa” i indywidualne odczucia smakoszy tego dania sprawiają, że w konkretnej pizzerii jest więcej zamówień. Oprócz małych lokali, które działają pod własnym szyldem na rynku, mocno trzymają się duże marki międzynarodowe. Przykładem jest dominująca w stolicy pizzeria „Domino’s”. Kraków i Wrocław mogą pochwalić się 3-4 lokalami tego amerykańskiego koncernu gastronomicznego. Lublin ma tylko jedną taką pizzerię. Niskie ceny i niezłe składniki sprawiają, że wiele osób zamawia od nich pizzę i inne dania do zjedzenia na szybko praktycznie codziennie. Duże lokale mają jedną funkcję, z którą trudno konkurować. Chodzi o śledzenie zamówienia w internecie. Po podaniu numeru telefonu otrzymujemy informację o tym, gdzie jest nasza pizza.

Tutaj możecie zobaczyć, jak działa i co oferuje duża firma gastronomiczna, robiąca pizzę w największych polskich miastach – http://www.entuzjascipizzy.pl/

Dodaj komentarz