4 marca 2024
prawna pomoc

Chcesz podpisać umowę kredytową lub pożyczkową, ale nie wiesz, czy jest ona dla Ciebie korzystna? A może umowa już została podpisana, ale podejrzewasz, że znajdują się w niej niekorzystne dla Ciebie zapisy? Warto udać się wtedy do specjalisty w tej dziedzinie, który może dokładnie ją przeanalizować!

Gdzie dostępna jest pomoc prawna dla klientów banków?

Klienci banków, ale również SKOK-ów oraz firm pozabankowych, mogą obecnie uzyskać fachową pomoc prawną. Oferują ją kancelarie prawne jak kancelarie adwokackie oraz kancelarie radców prawnych – radcowskie.

W kancelarii prawnej klienci mogą skorzystać z kompleksowej obsługi, aby dowiedzieć się więcej na temat konkretnej umowy, a także mogą skorzystać też z dodatkowych usług, na przykład związanych z przygotowaniem pism i reprezentacją przez prawnika.

Warto też wskazać, że możliwe jest również otrzymanie pomocy bezpłatnej, między innymi w samorządach, ale skierowana jest ona głównie do osób z problemami finansowymi, seniorów, dużych rodzin.

Na czym polega opiniowanie umów?

Aby dowiedzieć się więcej na temat konkretnej umowy, która została już podpisana albo dopiero ma być podpisana, należy skorzystać z usług polegających na opiniowaniu umów.

Opiniowanie umów polega na przygotowaniu opinii prawnej na temat danej umowy. Usługa ta ma zastosowanie również w przypadku zwierania umów kredytowych czy pożyczkowych.

W przypadku wybrania takiej usługi adwokat Gliwice – https://jpm-adwokaci.pl/ dokładnie sprawdza przedstawioną umowę, a potem przygotowuje dokument zawierający informacje na jej temat, w tym zapisy niekorzystne dla klienta, a nawet niezgodne z przepisami.

Dodatkowo usługa może również obejmować przygotowanie nowej, poprawnej umowy, która nie będzie faworyzowała żadnej ze stron oraz będzie zgodna z aktualnymi przepisami prawa.

Opiniowanie umowy kredytu, pożyczki – kiedy warto?

Skorzystanie z usługi prawnej jak opiniowanie umowy kredytu czy pożyczki jest bardzo dobrym wyborem wtedy, gdy nie wiemy dokładnie, co się w niej znajduje. Umowy tego typu często pisane są bardzo skomplikowanym, niezrozumiałym językiem, więc pomoc prawnika może być nieoceniona.

W takim przypadku adwokat może ocenić, czy konkretna umowa, którą zamierza się sygnować, rzeczywiście jest korzystna i nie zawiera żadnych kruczków prawnych.

W przypadku umowy już podpisanej może ocenić, czy nie zawiera ona tak zwanych klauzul abuzywnych, które mogą spowodować jej unieważnienie. Dotyczy to w szczególności umów kredytów frankowych, które zawierały klauzule abuzywne dotyczące niekorzystnego dla klientów przeliczania walut.

Dodaj komentarz