4 marca 2024

 Tak jak każda dziedzina również we fryzjerstwie zmieniają się trendy, zarówno w strzyżeniu jak i koloryzacji. Aby nadążyć za oczekiwaniami klientów oraz być lepszym w swojej profesji i nie zniknąć z rynku wielu fryzjerów decyduje się na profesjonalny kurs fryzjerski. Ale na taki kurs mogą też zdecydować się osoby zaczynające dopiero swoją przygodę z fryzjerstwem. Na jakie szkolenie się zdecydować, na co zwrócić uwagę odpowiemy w poniższym artykule.

Profesjonalny kurs fryzjerski- kurs dla początkujących

 Profesjonalny kurs fryzjerski dla początkujących jest przeznaczony dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z tą branżą. Ale również dla takich, które ukończyły szkołę fryzjerską ale nie czują się pewnie więc chcą nabrać takiej pewności oraz zdobyć nowe umiejętności. To świetna opcja również dla osób, które z różnych względów miały długą przerwę w wykonywaniu zawodu fryzjera i potrzebują odświeżenia wiedzy. Zazwyczaj organizowane są oddzielne kursy dotyczące fryzjerstwa damskiego oraz męskiego, te pierwsze trwają nieco dłużej. Profesjonalny kurs fryzjerski ze strzyżeń damskich obejmuje kilka segmentów i składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Część praktyczna wykonywana jest na modelkach. Tematy poruszane podczas szkolenia to przede wszystkim analizowanie kształtu, aby fryzura pasowała do klientki. Planowanie i tworzenie strzyżenia pod strukturę włosów klientek oraz tworzenie przestrzennych form z włosów. Kursanci zazwyczaj powinni ze sobą mieć odpowiednie narzędzia pracy, organizator szkolenia proponuje również zakup takowych na miejscu. Narzędzia jakie powinny znaleźć się w kuferku początkującego fryzjera to: nożyczki, szczotki i grzebienie, lokówka oraz prostownica, spinki oraz klamerki i oczywiście suszarka. Przed przystąpieniem do części praktycznej tzn. na modelkach kursanci ćwiczą na główkach treningowych. Profesjonalny kurs fryzjerski ze strzyżeń męskich trwa krócej. Kursanci zajmują się przede wszystkim geometrią strzyżeń męskich. Podobnie jak poprzedni kurs, ten także składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Kursanci najpierw trenują na główkach treningowych dopiero potem przystępują do części z modelami. Tutaj sprzęt jest troszkę inny od tego używanego przy fryzjerstwie damskim. Kursanci powinni mieć: nożyczki, degażówki, maszynkę do strzyżenia z różnymi nakładkami, grzebienie i płaskie szczotki, brzytwę i żyletki oraz spryskiwacz do włosów i suszarkę. Oddzielnym  kursem jest opanowanie technik koloryzacji podczas którego kursancki skupią się na kolorymetrii, głównych technikach koloryzacji ale także w oddzielnym segmencie koloryzacji blond. Każdy z wymienionych kursów kończy się ankietą satysfakcji oraz wręczeniem certyfikatu ukończenia szkolenia.

Profesjonalny kurs fryzjerski- kurs dla zaawansowanych

 Profesjonalny kurs fryzjerski dla zaawansowanych dedykowany jest dla profesjonalistów, którzy chcą udoskonalać swoje umiejętności a dzięki temu nie tylko zatrzymać swoich klientów, ale także pozyskać nowych. Lub gdy chcą zgłębić konkretny segment fryzjerskiej wiedzy. Każdy fryzjer wie, że oceną jego umiejętności jest wykonanie idealnej koloryzacji blond, więc jeśli mimo tego że pracuje już w zawodzie ale nie czuje się w tym pewnie decyduje się na szkolenie tylko z koloryzacji blond. Także dla zaawansowanych są organizowane kursy z zaawansowanych technik strzyżenia m.in. pixie cut, curtain bangs, cięcie dla włosów kręconych czy idealny bob. Poza powyżej wymienionymi kursy dla zaawansowanych fryzjerów, które cieszą się dużą popularnością to: keratynowe prostowanie włosów, przedłużanie i zagęszczanie włosów, nanoplastia, botoks na włosy, upięcia ślubne i warkocze oraz wiele innych.

Pamiętajmy, że niezależnie od profesji zawsze warto inwestować w wiedzę i podnoszenie swoich kwalifikacji.

Dodaj komentarz