4 marca 2024

Dobrze rozwinięte i odpowiednio ukształtowane bicepsy są nie tylko efektem ciężkiej pracy, ale przede wszystkim stanowią symbol siły i męskości, który wciąż wzbudza ogromne zainteresowanie i zachwyt wśród kobiet. Istnieje kilka sprawdzonych i skutecznych, a przy tym dosyć ciekawych ćwiczeń na zwiększenie ich dotychczasowej masy.

Proces budowania masy mięśniowej

Budowanie masy poszczególnych mięśni stanowi dosyć długotrwały i bardzo złożony proces, na który wpływ ma szereg różnorodnych czynników. Do najważniejszych elementów należą między innymi zbilansowana, racjonalna dieta dostarczająca organizmowi niezbędnych składników odżywczych i właściwej ilości kalorii oraz aktywność fizyczna czyli regularny trening dostosowany do indywidualnych predyspozycji konkretnej osoby. Ogromny wpływ na osiągnięcie zamierzonego efektu ma również odpowiednia ilość snu i…silna wola trenującego.

Technika to podstawa

Wiele osób, ćwiczących w siłowni, jest przekonana, że podstawę wszystkich treningów dotyczących właśnie bicepsów, jest użycie dużego ciężaru. W rzeczywistości jednak to nie waga ma największy wpływ na przyrost masy mięśniowej bicepsów, ale odpowiednia technika. Tajemnica sukcesu tkwi w sposobie wykorzystania ciężaru na rzecz rozwoju poszczególnych mięśni. Do najważniejszych ćwiczeń, kształtujących bicepsy należą między innymi: unoszenie przedramion w pozycji siedzącej (pod kątem 45 stopni), zginanie przedramion ze sztangą w pozycji stojącej, unoszenie sztangielek na modlitewniku oraz zginanie przedramion w oparciu o kolano. Idealnym uzupełnieniem treningu może okazać się podciąganie na drążku lub pompki (np. na tzw. „nurka”, „tygryski).

Metoda biceps drop – down

Ogromną popularnością cieszy się również metoda biceps drop – down, która polega na ćwiczeniu ciężarami o różnej wadze. Trenujący rozpoczyna od największego obciążenia, po czym stopniowo przechodzi do mniejszych ciężarków. W ten sposób powoduje zaangażowanie dużej liczby włókien mięśniowych aż do ich skrajnego zmęczenia, co prowadzi do skutecznego przyrostu masy mięśniowej.

Należy pamiętać, że czas niezbędny do regeneracji bicepsów wynosi przynajmniej dwie doby, dlatego też optymalna częstotliwość ćwiczeń wynosi trzy razy w tygodniu.

 

Dodaj komentarz