27 września 2023
egazmin

źródło: http://foter.com

Przez 2/3 roku znajdujemy wymówki, by nie uczyć się języka obcego. Następnie w okresie wakacyjnym zaczynamy obawiać się, że podczas wyjazdu za granice na urlop z nikim się nie dogadamy. Znajomość angielskiego w każdym państwie świata stawia nas w lepszej pozycji. W razie kradzieży dogadamy się na policji lub złożymy reklamację w razie problemów z wynajętym autem czy pokojem hotelowym. I co ważniejsze, poznamy nowych ludzi. Zanim to się stanie warto przetestować swój aktualny poziom języka obcego.

W jaki sposób sprawdzać swoje umiejętności językowe?

nauka
źródło: http://foter.com

Istnieje dwustopniowa metoda sprawdzania aktualnej znajomości języka. Jej pierwszym etapem jest test, złożony z odpowiedzi wielokrotnego wyboru. Jego zadaniem jest sprawdzenie aktualnego poziomi znajomości słówek oraz czytania ze zrozumieniem. Osoby zdające go z wysoką ilością punktów, nie powinny mieć problemów z czytaniem i odpisywaniem na wiadomości w języku obcym. Darmowe i płatne testy z angielskiego online (http://www.strefaangielskiego.pl/testy-z-angielskiego/#gref) to najszybszy sposób, by sprawdzić, na jakim poziomie się jest, bez wychodzenia z domu. Internet oferuje całą gamę testów sprawdzających, które oprócz wyniku, dają informację odnośnie do tego, który zakres materiału musimy opanować. Mając informację na temat braków, wiemy na czym się skupić podczas nauki. Drugim testem sprawdzającym jest rozmowa. Jedyny sposób, jaki przychodzi mi do głowy to opłata korepetytora, nauczyciela języka w sieci lub zapisanie się do szkoły językowej na kilka zajęć indywidualnych. Umiejętność mowy w obcym języku nie pokrywa się z umiejętnością czytania i pisania. Często zdarza się, że osoby o dużej znajomości słówek mają problem z wypowiadaniem zdań złożonych i często stresują się mówieniem w języku obcym.

Nauka przez zabawę

test z angielskiego
źródło: http://foter.com

Edukacyjne gry językowe, to najprzyjemniejszy sposób nauki języka angielskiego w domu zaraz po oglądaniu seriali w oryginale i czytaniu książek obcojęzycznych. Ten rodzaj gier planszowych i karcianych dostępny jest również dla osób dorosłych. Szczególnie skuteczne są gry z serii „Games What is What” oraz „Spine and Tell”. Quizy oraz scrabble w języku obcym polecam osobom na średnim i wysokim poziomie znajomości słówek. Wystarczy, że zachęcisz swoją dziewczynę, chłopaka, żonę lub męża do wspólnej gry i razem podszkolicie się językowo bez zbędnego stresu.

Dodaj komentarz