27 lutego 2024

Deszczowa pogoda, liczne kałuże na chodniku oraz błoto stanowią nieodłączny element jesiennej aury. Brudne i mokre buty, mimo dokładnego wytarcia przed wejściem do domu lub mieszkania, pozostawiają nieestetyczne plamy, które należy jak najszybciej zlikwidować.

Odpowiednie środki czyszczące

Niestety mycie i czyszczenie zabrudzonej podłogi należy do najbardziej nieprzyjemnych i czasochłonnych czynności, a dla wielu niedoświadczonych mężczyzn często stanowi prawdziwe wyzwanie. Stosowanie niewłaściwego środka czyszczącego przez dłuższy czas może spowodować poważne, często nieodwracalne uszkodzenie nawierzchni, która w efekcie straci swój dotychczasowy urok. Zmorą każdego właściciela domu lub mieszkania są również brzydkie smugi i zacieki widoczne zwłaszcza w słoneczne dni. Podstawowym i najważniejszym kryterium, jakim należy kierować się przy zakupie produktów przeznaczonych do mycia podłóg jest rodzaj i wielkość powierzchni oraz tworzywo z jakiego wykonana została podłoga (drewno, terakota, gres, panele). Podstawowy i niezbędny zestaw do mycia każdej podłogi obejmuje natomiast: odkurzacz lub szufelkę i zmiotkę, uniwersalny mop (na rynku dostępne są między innymi mopy płaskie, sznurkowane, a nawet z końcówką myjącą) oraz specjalny środek do mycia podłogi i środek dezynfekujący. Doskonale sprawdzają się przede wszystkim produkty wykonane z mikrofibry, która charakteryzuje się wytrzymałością oraz dużą chłonnością.

 Duże powierzchnie

W przypadku dużych, rozległych powierzchni (głównie przemysłowych) idealne rozwiązanie stanowią nowoczesne…polerki (czyli profesjonalne maszyny czyszczące), które można zastosować bez względu na rodzaj nawierzchni. Polerki, dostępne zarówno w wersji kablowej jak i bezkablowej), przeznaczone są nie tylko do dokładnego i szybszego czyszczenia podłogi, ale również ich natychmiastowego…osuszania.

Systematyczna pielęgnacja z zastosowaniem dobrej jakości produktów, dokładne czyszczenie oraz odpowiednia konserwacja sprawią, że podłoga pozostanie piękna przez długie lata.

Dodaj komentarz