W Kanadzie, USA oraz Wielkiej Brytanii znajdują się oddziały, które prowadzą nietypową formę wspomagania leczenia wielu chorób. Większość tych chorób to nowotwory i uważane za niewyleczalne przypadłości różnego typu. Oddziały są rewolucyjne w swoim podejściu do terapii oraz pacjentów. Odnoszą też wiele sukcesów, które są potwierdzone badaniami. Można powiedzieć, że są to najbardziej radosne odziały szpitalne na świecie, w których zła energia nie ma prawa bytu.
Dobry humor lekarstwem na raka
Czujemy się lepiej gdy jesteśmy radośni. Gdy coś nam wychodzi i przebywamy w towarzystwie. Mamy lepsze samopoczucie po obejrzeniu dobrego filmu i serialu komediowego. Teraz co robi odział szpitalny zajmujący się leczeniem śmiechem? To proste zapewnia wszystkim swoim pacjentom dobry humor przez cały dzień. Kompletnie wyeliminowanie złych emocji i sytuacji, które miały by wpływ na wasze gorsze samopoczucie. Pacjenci mają od dyspozycji filmy komediowe oraz seriale, które mogą oglądać codziennie. Dozwolone jest granie w rozmaite gry planszowe, komputerowe oraz wspólne przebywanie z innymi pacjentami oddziału. Oprócz tego terapia śmiechem obejmuje cały personel oraz lekarzy. Pracują tam ludzie, którzy sami emanują pozytywną energią oraz mają poczucie humoru. Z mojego szpitalnego doświadczenia 80% lekarzy to ludzie bez poczucia humoru oraz z bardzo złym podejściem do pacjenta. Tworzenie niepotrzebnej presji sprawia, że choroba wcale nie jest skutecznie leczona. Jeżeli pacjent nie chce wyzdrowieć żaden lekarz czy nowoczesne terapie mu nie pomogą.
Ludzie z poczuciem humoru rzadziej chorują
A nawet jeśli złapie ich choroba wracają do zdrowia o wiele szybciej niż „smutasy”. Układ immunologiczny jest w pewnym stopniu powiązany z naszym samopoczuciem. Hormony szczęścia i radości działają podobnie jak hormony przeciwzapalne oraz leki uśmierzające ból. Gdyby utrzymać dobry humor przez bardzo długi czas można skrócić okres choroby. Bardzo ważne jest by humor wiązał się z pozytywnym nastawieniem i ciągłą nadzieją na wyleczenie. Dobra jest także pewność siebie, która wykracza poza wszelkie normy lekarskie. Podobno silna wola oraz pewność odniesienia sukcesu może pokonywać nawet nieuleczalne choroby. Jest kilka przykładów osób, którym udało się wyjść nawet z ciężkich urazów wykorzystując swoją silną chęć powrotu do zdrowia.