28 maja 2024
akcesoria

źródło: https://pixabay.com/pl/

Zakup najdroższego ekspresu do kawy nie zrobi z ciebie baristy. Ale na pewno wpłynie na smak kawy, którą pijesz. Nie każdy jednak chce iść na łatwiznę i posługiwać się gotowymi programami w urządzeniu elektronicznym. Ekspres jest niewątpliwie pomocny i bardzo ważny, ale nie gdy robi wszystko za nas. Oto kilka urządzeń, które kupisz oddzielnie i z ich pomocą stworzysz własną kawę cappuccino lub klasyczną.

Elektronika do kawy

Wśród urządzeń elektrycznych mających nam pomóc przy tworzeniu kawy trzeba wymienić dwa najważniejsze. Pierwszy to młynek, który poradzi sobie z najtwardszymi ziarnami a jego ostrza nie stępią się zbyt szybko. Drogie ekspresy posiadają wbudowany młynek, ale w przypadku klasycznego i tańszego modelu trzeba dokupić go osobno. Poza tym mielenie ziaren kawy i rozkoszowanie się ich zapachem ma swój klimat. Drugim z akcesoriów niezbędnych do stworzenia cappuccino i latte, to spieniacz do mleka. Jako osobne urządzenie pozwala spieniać mleko na kilka sposobów w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Niewątpliwie, ułatwia cały proces spieniania, który dla amatora może okazać się zbyt trudny na pierwszy raz. Markowe spieniacze Krups wykonane ze stali nierdzewnej używane są także w profesjonalnej gastronomii.

ziarna
źródło: https://pixabay.com/pl/

Diabeł tkwi w szczegółach

O smaku kawy decyduje nie tylko jakość ziaren, ale również elementy takie jak temperatura. Każdy barista korzysta z termometru, którym sprawdza temperaturę spienionego mleka. Koszt takiego termometru to około 30 złotych. Skoro jesteśmy przy mleku – warto zainwestować także w dzbanek lub wcześniej wspomniany spieniacz, który od razu będzie służyć za pojemnik na nasz składnik cappuccino. Jeśli chodzi o rysunki na kawie, to za te arcydzieła odpowiada zestaw do latte art oraz talent i doświadczenie. Zestaw składający się z łyżeczki, szpikulca, haczyka, lancy i kulki to koszt średnio 140 złotych w markowym sklepie. Pocieszyć się możemy tym, że ten drogi zakup jest bardzo uniwersalny i wystarczy na bardzo długi czas.

Wcześniej wspomniany spieniacz do mleka profesjonalnej i znanej firmy znajdziecie tutaj: http://www.krups.com.pl/products/31

Dodaj komentarz