22 września 2023
kierowca

źródło: https://pixabay.com/pl/

Fani jednośladów to charakterystyczna grupa ludzi, o której kierowcy samochodów nie mają najlepszego zdania. Wszystko wzięło się z z wielu nieodpowiedzialnych popisów na drodze oraz wywyższania się niektórych kierowców motocykli. Zwykle są to ludzie jeżdżący na ścigaczach i innych modelach sportowych. Wśród fanów jednośladów są też grupy, które cenią sobie przyjemność z jazdy, nie łamią przepisów i chętnie biorą udział w różnych akcjach charytatywnych. Zarówno jedna jak i druga grupa podobnie dba o swoje maszyny.

Wystarczy spojrzeć jak prezentują się samochody na ulicach i parkingach. Znaczna większość nie odwiedziła nigdy myjni automatycznej i ręcznej. Gąbka wraz z wodą i detergentem, to rzecz która pojawia się nie częściej niż dwa razy do roku. Podobna sytuacja zastaje nas w środku samochodu. Wnętrze odkurzane jest może raz do roku a śmieci i kurz widnieje w najróżniejszych miejscach.

jednoślad
źródło: https://pixabay.com/pl/

Taki opis nie pasuje jednak do żadnego motocykla. Ani do modelu sportowego, ani do turystycznego. Tylko zawodowe maszyny rajdowe są brudne ze względu na specyfikę jazdy. Ale kierowca traktujący swój jednoślad jako pojazd do transportu zawsze dba o czystą blacharkę, felgi oraz silnik. Opony motocykla ( http://www.tirendo.pl/motocyklowe/opony/michelin/ ) nigdy nie są w tragicznym stanie w przeciwieństwie do auta. Dobrej jakości ogumienie potrafi wytrzymać wiele sezonów, ale ze względu na agresywną charakterystykę jazdy wielu kierowców zmienia je już po jednym pełnym sezonie. Osoby jeżdżące nawet w czasie zimy mają przygotowane opony zimowe, które tak samo jak w samochodzie posiadają bieżnik mocno zwiększający przyczepność. Jeżdżąc motocyklem mamy większe poczucie, że to właśnie my jesteśmy obserwowani. To wpływa na nasze postępowanie względem czystości motocykle oraz stroju w jakim jeździmy.

Dodaj komentarz