4 marca 2024
launch control

Obecnie, coraz więcej samochodów ma system launch control dostępny już w standardzie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ pozwala na maksymalne możliwe przyspieszenie na starcie. Jednak w jakich autach tego typu rozwiązanie jest dostępne? Gdzie można je dodatkowo wgrać?

Gdzie można wgrać system launch control do samochodu?

Oczywiście, system launch control można wgrać do starszych aut. Aby znaleźć miejsca, gdzie można to zrobić, najlepiej jest skorzystać z internetu. W tym celu wystarczy wpisać w wyszukiwarkę przykładowo frazę “launch control w Rzeszowie”. Dzięki podaniu swojej dokładnej lokalizacji, będziemy w stanie uzyskać listę firm, które zajmują się tym w okolicy. Jest to bardzo przydatna funkcja, ponieważ uzyskamy w ten sposób bliskie przedsiębiorstwa.

Przy okazji wgrania systemu launch control, możemy także zdecydować się na chiptuning. Aby znaleźć firmy, które się tym zajmują, także możemy skorzystać z internetu. W tym celu wystarczy wpisać frazę “chiptuning w Rzeszowie”. W ten sposób powinniśmy otrzymać listę firm z okolicy, które się tym zajmują. Pozwoli to na uzyskanie krótszego czasu dojazdu do nich. Ponadto, możemy także skorzystać z usług tego typu serwisu przy okazji wgrywania funkcji launch control do samochodu.

Jakie samochody seryjnie mają system launch control?

Niektóre samochody już w standardzie mają system launch control. Pozwala on na uzyskanie maksymalnych czasów przyspieszeń z miejsca, przy starcie. W związku z tym, przede wszystkim jest on wykorzystywany w samochodach sportowych, a także różnego rodzaju autach egzotycznych. Dzięki temu, mogą one uzyskać optymalne obroty przy ruszaniu z miejsca, co pozwoli skrócić czasy przyspieszeń.

Tego typu system utrzymuje stałe wysokie obroty przy jednoczesnym wciśnięciu gazu i hamulca. W związku z tym, pozwala na wykorzystanie pełni potencjału silnika przy ruszaniu. Jest to znakomite rozwiązanie zwłaszcza w nowoczesnych samochodach ze skrzynią automatyczną. W związku z tym, coraz większa liczba producentów wprowadza je do swoich samochodów, nawet z niższych klas.

Dodaj komentarz