4 marca 2024
lodowka pod zabudowe

Zaaranżowanie przestrzeni kuchennej wymaga zastanowienia się nad swoimi preferencjami i oczekiwaniami. Coraz częściej w polskich domach korzystamy z lodówek pod zabudowę, które dają wiele wygody i estetycznie się prezentują. Plusem jest to, że na rynku znajdziemy wiele ciekawych propozycji. Lodówka pod zabudowę pozwala stworzyć spójną stylistykę wnętrza, utrzymując meble w harmonii. W efekcie powstaje wnętrze przytulne i funkcjonalne, w którym chętnie spędzamy czas. Jak wybrać lodówkę pod zabudowę? O czym warto pamiętać? Jakie rozwiązanie spełni nasze potrzeby?

Lodówka pod zabudowę

Jak sama nazwa wskazuje, taki sprzęt jest ukryty w meblu – stanowi element wyposażenia kuchni pod wymiar. Podczas projektowania wnętrza ze specjalistą, musimy zapytać o odpowiedni wymiar. W przypadku funkcjonalności, wiele zależy od preferencji domowników. W wolnostojących modelach zwracamy uwagę na wygląd urządzenia, a w lodówkach do zabudowy to nie ma znaczenia. Ogromnie ważny jest natomiast idealnie dobrany wymiar. Szerokości takich lodówek to najczęściej 58-61,9 cm, 55-57,9 cm, czy też 59,4. Jeśli chodzi o wysokości, mamy tutaj do wyboru do 89,9, 120-129,9, 140-149,9 cm i inne.

Pamiętajmy o tym, że lodówka do zabudowy jest doskonałym rozwiązaniem dla każdej kuchni. Podblatowy model sprawdzi się w małych wnętrzach, gdzie znaczenie ma każdy centymetr we wnętrzu. Małe lodówki do zabudowy zazwyczaj mają wysokość do 90 cm. Tak bogata oferta na rynku sprawia, że każdy odbiorca znajdzie coś dla siebie.

Co jest ważne?

Co warto wiedzieć o lodówkach w zabudowie? Najczęściej ta wersja jest płytsza i węższa niż modele wolnostojące. Jest to związane z faktem, że urządzenie musi się zmieścić w kasecie zabudowy i zachować odstęp od ścianek. Nie bez znaczenia jest zachowanie odpowiedniej wentylacji, która chroni urządzenia przed przegrzaniem. Co ciekawe, producenci oferują urządzenia, których przestrzeń użytkowa jest poszerzona. Dzięki temu można liczyć na zwiększoną pojemność sprzętu.

Niezawodna lodówka do zabudowy powinna działać cicho i energooszczędnie. Podczas zakupu trzeba mieć na względzie to, z czego wykonane są półki. Czystość łatwo utrzymamy na hartowanym szkle. Miłośnicy gadżetów dobrać mogą lodówkę z kostkarkę, która sprawdza się w letnim sezonie. Pomocna jest także funkcja podświetlania zawartości. Zabudowana lodówka jest dobrym wyborem wtedy, gdy chcemy stworzyć spójne wnętrze. Wiele osób stawia na lodówkę do zabudowy bez zamrażalnika.

Niełatwy wybór

Lodówka pod zabudowę No Frost jest doskonałym wyborem. Pamiętajmy o tym, że zaawansowana technologia zmniejsza ryzyko tworzenia się szronu w urządzeniu i przywierania do siebie produktów. Wsparciem są praktyczne rozwiązania, takie jak pojemniki na butelki lub produkty delikatesowe. Niektóre opcje pozwalają ustawić temperaturę dla różnych wyrobów. Technologia stosująca dwa systemy powietrza chłodnego i wilgotnego cieszy się dużą popularnością. W środku często umieszcza się energooszczędne żarówki LED, które pozwalają łatwo sprawdzić zawartość urządzenia. Ryzyko uszkodzenia lodówki zmniejszymy wtedy, gdy postawimy na sygnalizację otwartych drzwi. Podpowiadamy, jak dobrać lodówkę pod zabudowę? Proces zakupu musi być dokładnie zaplanowany.

Jak widać, lodówka do zabudowy daje wiele możliwości podczas aranżacji kuchni. Ukrycie urządzenia w szafce sprawia, że wnętrze jest harmonijne i przytulne. Dobranie lodówki wiąże się z odpowiednimi wymiarami i funkcjonalnościami tego kuchennego sprzętu. Znane marki zapewniają nowoczesne urządzenia.

Dodaj komentarz