29 listopada 2022

Współczesny mężczyzna coraz chętniej spędza wolny czas w kuchni, odkrywając tajniki łączenia różnych produktów, aromatycznych ziół i przypraw. Gotowanie często staje się prawdziwą przyjemnością, a nawet jedną z największych pasji. Przyrządzanie posiłków, zarówno prostych, jak i bardziej skomplikowanych, wymaga użycia odpowiednich naczyń oraz akcesoriów kuchennych znacznie ułatwiających pracę. Wybór może stanowić nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla mężczyzn dopiero rozpoczynających kulinarną przygodę.

Garnki, garnuszki, rondelki

Zdecydowanie najważniejszym elementem wyposażenia każdej kuchni są garnki różnej wielkości, które umożliwiają przygotowanie ciepłego posiłku. Codziennie poddawane niekorzystnym warunkom, takim jak wysoka temperatura, ogień, tłuszcz czy środki czyszczące, powinny być wykonane z solidnych, wytrzymałych materiałów wysokiej jakości. Zdaniem specjalistów rodzaj garnka może mieć nawet wpływ nie tylko na walory smakowe konkretnej potrawy, ale również… nasze zdrowie. Wybór idealnego naczynia do gotowania w głównej mierze zależy od częstotliwości przygotowywania posiłków, ich stopnia trudności oraz indywidualnych potrzeb.

Komplet garnków dobrej jakości

Doskonałym rozwiązaniem dla każdego mężczyzny jest zakup kompletu garnków znanej, sprawdzonej marki (np. Philipiak). Dobry zestaw powinien zawierać podstawowe i najważniejsze rodzaje naczyń o zróżnicowanej pojemności, a mianowicie:

 • garnek o pojemności minimum 3,5 litra – niezbędny do przygotowywania domowych zup;
 • garnek o pojemności 2 – 2,5 litra – idealny do gotowania makaronu, ryżu, kasz i warzyw;
 • rondel wyposażony w jedną długą rączkę – przeznaczony do podsmażania, duszenia oraz
 • głęboką patelnię.

Koszt zakupu funkcjonalnego, wysokiej jakości kompletu garnków może wydawać się wielu mężczyznom dosyć wysoki. Należy jednak pamiętać, że stanowi inwestycję na długie lata. Poza tym każdy zestaw został zaprojektowany tak, aby można było sprytnie umieszczać jedno naczynie w drugim. Dzięki temu garnki zajmują w szafce niewielką przestrzeń.

Zanim podejmiesz decyzję…

Komplet garnków wysokiej jakości umożliwia przygotowanie w szybki i bezproblemowy sposób szereg różnorodnych potraw. Pozwoli również uniknąć ryzyka przypalenia ulubionej potrawy. Przy wyborze konkretnego produktu szczególną uwagę warto zwrócić przede wszystkim na grubość dna oraz tworzywo, z jakiego naczynie zostało wykonane. Wielowarstwowe dno, składające się z minimum trzech warstw, gwarantuje dobre i równomierne przewodzenie ciepła. Dobrej jakości garnki posiadają dodatkowo wskaźnik temperatury umieszczony zazwyczaj na pokrywce naczynia, który znacznie ułatwia osiągnięcie optymalnej temperatury gotowania lub duszenia. Ogromne znaczenie ma również ergonomiczny kształt rączek i uchwytów oraz praktyczne pokrywki. Materiały, z których wykonane zostały naczynia, muszą być kompatybilne z posiadaną kuchenką. Posiadacze zmywarek powinni dodatkowo sprawdzić, czy naczynia można myć w zmywarce.

 „Nie” dla tanich garnków!

W wielu polskich domach wciąż niestety królują „zwykłe”, tanie garnki, które pochodzą zazwyczaj z nieznanego źródła. W efekcie nie ma możliwości sprawdzenia, z jakiego materiału naczynie zostało wykonane. Istnieje ogromne ryzyko, że pod wpływem wysokiej temperatury w czasie gotowania będą wydzielać się substancje chemiczne niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia ludzkiego (np. związki niklu). Powodują alergie i mają właściwości…rakotwórcze. Garnki kupione na różnych targowiskach lub w hipermarketach w promocyjnej cenie bardzo szybko się zużywają i niszczeją. Produkty, przygotowanie w takich naczyniach, tracą swoje drogocenne witaminy i minerały. Najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w wysokiej jakości naczynia marki Philipiak.

Philipiak – najlepsze garnki

Systemy kuchenne z serii Philipiak Milano w całości zostały wykonane ze specjalnej stali nierdzewnej INOX 18/10 na podstawie najnowszych badań i technologii w oparciu o zasady zdrowego żywienia i odpowiedniego przetwarzania produktów spożywczych. Stal nierdzewna nie wchodzi pod wpływem wysokiej temperatury w reakcje chemiczne z przygotowywaną żywnością. Nie ulega odkształceniom, zarysowaniom czy uszkodzeniom mechanicznym. Garnki Philipiak posiadają szereg innowacyjnych rozwiązań, takich jak chociażby:

 • pokrywa „skraplacz pary”;
 • wielowarstwowe dno akutermiczne;
 • ergonomiczne rączki i uchwyty;
 • termometr umieszczony w uchwycie pokrywy
 • oraz profesjonalnie wyprofilowane i gładkie brzegi.

 Naczynia marki Philipiak są antybakteryjne, antyalergiczne oraz energooszczędne. Co więcej można je używać w kuchenkach gazowych, elektrycznych oraz…w piekarniku. Estetyczny wygląd i nowoczesny design sprawiają, że garnki Philipiak idealnie prezentują się w każdej kuchni.

http://www.philipiaksalony.pl/produkty

Gwarancja jakości

Grupa Philipiak, obejmująca marki Philipiak Milano, Kallman, I Disegno oraz Linea Natura, powstała w 2001 roku w celu promowania najwyższej jakości życia poprzez dbałość o zdrowie. Firma oferuje innowacyjne naczynia, umożliwiające zdrowe, bezpieczne gotowanie bez konieczności użycia wody, tłuszczu czy… soli. Każdy garnek, będący w ofercie firmy, jest dokładnie testowany i sprawdzany przed wprowadzeniem do sprzedaży. Wszystkie garnki zostały objęte aż dwudziestopięcioletnią gwarancją, zaś termostaty i uchwyty garnków dwuletnią gwarancją. Dodatkowo naczynia marki Philipiak posiadają Certyfikat Jakości oraz Certyfikat Profilaktyki Cholesterolowej nadany przez Instytut Żywności i Żywienia.

Oferta Philipiak

W ofercie firmy Philipiak znajduje się obecnie szereg różnorodnych kompletów naczyń, w skład których wchodzą różnorodne rodzaje funkcjonalnych i nowoczesnych garnków, patelni oraz wielu innych. Wszystkie wyróżniają się na tle konkurencji charakterystycznym, eleganckim designem, ręcznie malowanymi uchwytami w odcieniach brązu, kości słoniowej czy w kolorze eleganckiej, głębokiej czerni, a przede wszystkim wysoką jakością materiałów. Ogromną popularnością wśród klientów cieszy się zestaw Philipiak Milano Classic. Profesjonalny komplet obejmuje aż 18 elementów:

 • duże naczynie o pojemności 5,2 litra z pokrywą;
 • średnie naczynie o objętności 2,7 litra z pokrywą;
 • małe naczynie o pojemności 1,5 litra z pokrywą;
 • patelnię o średnicy 24 cm z wypuką pokrywą;
 • duża misa z plastikową pokrywą;
 • mała misa z plastikową pokrywą;
 • naczynie do gotowania na parze;
 • praktyczny koszyk do gotowania warzyw;
 • tarkę;
 • łopatkę;
 • pierścień redukcyjny;
 • przyssawkę.

W swojej ofercie firma Philipiak posiada również zestawy sztućców, klasyczne i nowoczesne komplety porcelany oraz ostre noże (ceramiczne i kute) wyposażone w ostrzałkę obsypaną diamentowym pyłem i efektowny stojak. Każdy komplet naczyń posiada własne, odrębne właściwości wizualne i techniczne. Dzięki temu klient może dopasować konkretny produkt do indywidualnych oczekiwań i preferencji.

http://www.philipiaksalony.pl/produkty

Naczynia marki Philipiak cieszą się ogromną popularnością wśród profesjonalistów, znanych i cenionych szefów kuchni oraz pasjonatów gotowania na całym świecie.

Dodaj komentarz