4 grudnia 2023

http://www.pinterest.com/pin/243687029811787632/

wspomaganie wątroby
http://www.pinterest.com/pin/243687029811787632/

Serce uznawane jest za najważniejszy organ w ludzkim ciele. Moim zdaniem nie ma najważniejszego organu. Każdy ma swoje zadanie i bez niego nie ma zdrowia oraz prawidłowego funkcjonowania. Jednak dzisiaj chciałbym poruszyć temat wątroby, która może uchodzić za najistotniejszy organ związany z naszym wyglądem zewnętrznym. Jego działanie można porównać do filtra, które używane są do usuwania z wody zanieczyszczeń, ciężkich metali czy nadmiaru kamienia. W tym przypadku mówimy o usuwani wszystkiego co szkodliwe, niepotrzebne i obciążające inne układy organizmu.

Gdy wątroba siada zaczynają się kłopoty estetyczne

To zadziwiające jak mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że przynajmniej 50% problemów natury estetycznej wiąże się z wątrobą. Powstawanie trądziku, zmian skórnych a także cukrzycy może wiązać się ściśle z pracą tego organu. Dochodzenie powinno zacząć się właśnie od niego. W większości przypadków problemów z cerą wystarczyło wspomóc pracę wątroby poprzez zmiany dietetyczne.

Odżywianie i zioła to 2/3 sukcesu

Podstawowe zalecenia związane z odżywianiem przy złej pracy wątroby trzeba podzielić na konkretne grupy makroskładników. W przypadku białka musimy uważać by nie przesadzać z ilością. Dla człowieka nie uprawiającego sportu amatorsko bądź zawodowo nawet 0,8g białka na kilogram masy ciała będzie wystarczające. Sportowcy powinni trzymać się ilości od 1 do 1,5g w zależności od dyscypliny, która uprawiają. Węglowodany standardowo powinny pochodzić z wartościowych źródeł i mieć złożoną budowę. Cukry proste są pożywką dla bakterii i dodatkowo obciążają organ, który chcemy wspomagać. Bardzo istotne jest podejście do spożywania tłuszczów, które powinny być w postaci roślinnej lub łączonej takiej jak mleko i całe jaja. Gotowanie na parze bądź pieczenie i duszenie bez tłuszczu będzie najlepszym wyborem.

Zioła we wspomaganiu wątroby są tematem rzeką. Nasi pradziadowie stosowali je latami i mieli pozytywne tego efekty. Jednak nie zapominajmy, że dzisiejszy styl życia i odżywiania różni się od tego sprzed 100 czy 500 lat. Ziele dziurawca, jałowca czy nagietka będą na pewno dobrym wyborem. Jednak moją radą dla każdego z was jest zastosowanie surowych czerwonych buraków najlepiej dwa razy dziennie. Zjadacie je na surowo w ilości 2-3 łyżek do herbaty dziennie. Tą radę powinny wziąć do serca zwłaszcza osoby młode nękane trądzikiem.

Skuteczne będą także leki oraz suplementy diety bazowane na ziołach. Zazwyczaj polecam picie herbatek ze względu na największy stopień naturalności. W herbacie ilość substancji niepotrzebnych jest zminimalizowana nie to co w tabletkach. Jednak z racji czasu i stylu życia dobrze spiszą się także tabletki. Oczywiście połączone z prawidłowym wartościowym odżywianiem.

1 thought on “Wątroba woła o pomoc

  1. Pingback: Pianino

Dodaj komentarz