4 marca 2024

Xperia rozwiewa wątpliwości!

Na rynku telefonów komórkowych cały czas pojawiają się nowe modele smartfonów. Mając tak ogromny wybór każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętajmy jednak, że różnice cenowe pomiędzy poszczególnymi telefonami nie biorą się znikąd. To właśnie flagowce wypuszczane przez największych producentów są naszpikowane najnowszymi technologiami i funkcjonalnymi rozwiązaniami. Jak wypadają aparaty w najnowszych Xperiach od Sony?

Podwójny aparat w XZ2 Premium

Sony Xperia XZ2 Premium została wyposażona w podwójny moduł aparatu. Jak tę decyzję technologiczną tłumaczy Sony? Podczas robienia zdjęć telefonem matryca aparatu rejestruje wszystkie detale widoczne w kadrze. To jak dobre zdjęcie otrzymamy, wynika z jakości i ilości światła. Istotne jest również, ile czasu poświęcimy na ustawienie wszystkich parametrów. Im bardziej zaangażujemy się do ustawienia parametrów aparatu do aktualnych warunków, tym pełniejsze staną się nasze zdjęcia. W przypadku, gdy światła jest mniej odwzorowanie szczegółów i kolorów oraz liczba detali będzie znacznie mniejsza. Smartfon zbiera informacje o kolorach, ale przy tym często umykają mu inne szczegóły.

Aby rozwiązać ten problem, zastosowano w Xperii XZ2 Premium aparat Motion Eye™ Dual. Na jakiej zasadzie on działa? Każdy z dwóch modułów aparatu odpowiada za inne zadania. W czasie gdy pierwszy rejestruje kolory, drugi robi zdjęcia w czerni i bieli. Efekt końcowy zaskakuje szczegółowością. Podczas robienia jednej fotografii aż dwa aparaty zadbały o zgromadzenie jak największej ilości detali, tak aby zdjęcie było pełne. Możliwości podwójnego aparatu to przede wszystkim tworzenie tzw. mapy głębi. Jeżeli nasz smartfon może analizować obraz z dwóch różnych perspektyw, to da się dużo łatwiej określić odległość różnych obiektów w kadrze od obiektywu. Na takiej właśnie zasadzie działają nasze oczy – obraz z każdego z nich dociera do mózgu i tak jest składany w jedno. Mapa głębi wykorzystywana jest również do cyfrowego rozmywania tła, które kojarzy nam się przede wszystkim z lustrzankami lub bezlusterkowcami. Korzystając z aparatu w Xperii XZ2 Premium, możemy osiągnąć ten efekt!

Czy smartfony niedługo zastąpią nam lustrzanki? Przeczytaj o tym na https://www.mobiletrends.pl/czy-smartfon-zastapi-ci-lustrzanke-kilka-slow-o-sile-social-mediow-i-porady-jak-zrobic-dobre-zdjecia-telefonem/.

Jak wypada aparat w XZ3?

Jeżeli podwójne aparaty mają takie możliwości, to czy to oznacza, że minęła już era pojedynczych modeli? Na pewno nie! W najnowszym flagowcu od Sony znajdziemy właśnie takie rozwiązanie technologiczne. Xperia XZ3 posiada tylko jeden aparat, podobnie jak Sony Xperia XZ2. Korzystając z XZ3, możemy się przekonać, że za pomocą odpowiednio silnego pojedynczego aparatu, można robić świetne zdjęcia.

Xperia XZ3 została wyposażona w system inteligentnego przygotowania aparatu do zrobienia zdjęcia. Kiedy obrócimy smartfon do pozycji poziomej, telefon uruchomi idealne wykadrowanie fotografowanego obiektu. Żeby zdjęcie było jeszcze lepsze, aparat skorzysta z predykcyjnego rejestrowania obrazu, czyli zrobi 2 lub 3 dodatkowe zdjęcia, zanim sami naciśniemy spust migawki. To wyjątkowo przydatna opcja, jeżeli chcemy sfotografować jakiś obiekt w ruchu. Właściciele zwierząt domowych oraz rodzice małych dzieci na pewno wiedzą jak trudno jest zrobić swoim podopiecznym dobrego zdjęcia.

Jeden obiektyw w Xperii XZ3 wystarczy, by robić dobre zdjęcia nocą i przy słabym oświetleniu. Aparat korzysta z matrycy Exmor RS™, która jest przeznaczona do urządzeń mobilnych oraz potrafi utrwalać szczegółowe i ostre obrazy. Procesor obrazu BIONZ™ odpowiada za rejestrację ruchu bez efektu rozmycia, a obiektyw G odwzorowuje detale i tekstury fotografowanych przedmiotów.

Telefon wyposażono w system Motion Eye™, który umożliwia kręcenie filmów w trybie superslowmotion, czyli 960 klatek na sekundę w jakości Full HD. Sony jako jedyny na rynku wprowadził do swoich smartfonów funkcję nagrywania momentów, których nie jest w stanie dostrzec ludzkie oko. Wszystkie filmy możemy rejestrować w jakości 4K HDR.

Więcej na temat aparatu w Xperii XZ3 oraz opis możliwości XZ2 można znaleźć tu http://networkmagazyn.pl/xperia-xz2-i-xz3-jeden-czy-dwa-aparaty.

Wyświetlacz i multimedia w XZ3

Sony Xperia XZ3 bierze wszystko, co najlepsze z poprzednich flagowców producenta oraz zaskakuje nowym wyświetlaczem. To pierwszy smartfon, który może pochwalić się technologią OLED, wykorzystywaną w telewizorach Sony Bravia. Wyświetlacze OLED (Organic Light-Emitting Diode) działają na zupełnie innej zasadzie niż LCD. Same generują światło oraz potrafią zapalać nawet pojedyncze piksele lub małą grupę pikseli, resztę obrazu pozostawiając czarną. Dzięki temu rozwiązaniu czernie są bardziej nasycone, a kolory lepiej oddane. Rozdzielczości QHD+ (1440×2880 pikseli) poprawia ostrość, kontrast i szczegółowość obrazu.

Z takim wyświetlaczem możemy wkroczyć na zupełnie innym poziom korzystania z multimediów. Pomogą nam w tym również dwa potężne, skierowane do przodu głośniki stereo z dźwiękiem przestrzennym S-Force Front Surround, technologia Clear BASS wydobywająca świetne, głębokie basy czy ClearAudio+ oferująca jeszcze czystszy i wyraźniejszy dźwięk.

Chcesz wiedzieć, jak inni użytkownicy ocenili Xperię XZ3? Przeczytaj ten artykuł https://marketingibiznes.pl/biznes/xperia-xz3-smartfon-doskonaly-ocenia-to-uzytkownicy/.

Xperia XZ3 – nowy design i łatwiejsze ładowanie

Zaskoczeniem dla fanów smartfonów od Sony były zmiany w designie pojawiające się już w Xperii XZ2. Charakterystyczny wygląd telefonów tej marki stał się jej znakiem rozpoznawczym, ale po dłuższym czasie zaczynał nudzić nawet największych zwolenników. Firma pokazała, że nie zostaje w tyle i porzuciła swój charakterystyczny, kanciasty design na rzecz wyglądu nazywanego Ambient Flow. Tył telefonu zyskał wybrzuszenie składające się z zakrzywionych kształtów i nieprzerwanych linii, które dobrze układa go w dłoni.

Wyraźne zmiany widać też w sposobie ładowanie. Sony umożliwia ładowanie bezprzewodowe (indukcyjne). Xperia XZ3 może uzupełnić swoją baterię dzięki klasycznej ładowarce lub o położeniu jej na podstawce do ładowania. Akumulator w XZ3 ma pojemność 3330 mAh, więc może wytrzymać cały dzień na jednym ładowaniu. Dzięki inteligentnej optymalizacji telefon dostosowuje zużycie energii w zależności od tego, jak z niego korzystamy.

Pełną recenzję Xperii XZ3 znajdziesz na https://dailyweb.pl/xperia-xz3-najlepszy-smartfon-dla-fanow-yt-i-dobrej-muzyki/.

Dodaj komentarz