21 lutego 2024
Skrobaczka do języka

Źródło: "http://vm24.pl/pl/p/Meridol-HALITOSIS-System-Czyscik-do-jezyka-plus-zel-12ml/1187"

Skrobaczka do języka
Źródło: „http://vm24.pl/pl/p/Meridol-HALITOSIS-System-Czyscik-do-jezyka-plus-zel-12ml/1187”

Na zapach z naszych ust wpływ ma wiele czynników. Samo mycie zębów to na dobrą sprawę jedna z kilku czynności, która powinna być wykonywana codziennie by z usta pachniało ładnie lub przynajmniej neutralnie. Czyszczenie szczotką później zastosowanie nici dentystycznej i na końcu płukanie to rzeczy pomijane nie tylko przez dzieci. A co z językiem? Jeszcze kilkanaście lat temu ktoś odpowiedziałby a co ma być? Okazuje się, że bakterie mnożące się na języku to nie tylko te pożyteczne dla trawienia i zdrowia. Są też odpowiedzialne za grzybice i kiepski zapach z ust mimo pozostałej higieny.

Biały nalot na języku

Zaczynami interesować się naszym językiem dopiero gdy zauważymy u siebie coś podejrzanego. To najczęściej biały nalot, którego nie idzie wypłukać. Pewna ilość takiego nalotu jest w zupełności normalna. Jednak gdy pokrywa on od połowy języka w górę trzeba zacząć działać. Wizyta u lekarza to jedno. Profilaktyka, którą wymyślono nie tak dawno to drugie. Wystarczy zakupić specjalną szczotkę, która po drugiej stronie posiada gumowe elementy do czyszczenia języka. Inną lepszą moim zdaniem opcją jest specjalna szczotka-skrobaczka do języka. Wygląda nietypowo i służy do usuwania białego nalotu, który może być główną przyczyną brzydkiego zapachu z ust.

Skrobaczka plus pasta do języka

Stosowanie samej szczotki nie jest złym pomysłem. Nawet bez dodatków w postaci pasty meridol zapewniającej miętowy posmak w języku i usuwającej bakterie psujące nam oddech warto używać skrobaczki. Usuwa ona znaczną część bakterii w samym ruchu mechanicznym. Jeśli jednak okaże się to za mało wtedy dopiero polecam sięgnąć po jeden z dwóch produktów dentystycznych. Płukanka oprócz zapewnienia ładnego zapachu usunie resztki jedzenia i bakterii z trudno dostępnych miejsc całej buzi. Pasta do języka nakładana na skrobaczkę działa tylko na język. Przez pierwszą godzinę zapewnia dziwny posmak i nieco upośledza zmysł smaku. Później wszystko wraca do normy. Za to zapach z ust zmienia się nie do poznania na dobre kilka godzin.

1 thought on “Wiele zależy od języka. Przykry zapach z ust

  1. Pingback: Norwegia

Dodaj komentarz