27 września 2023
perfumy

źródło: https://pixabay.com/pl/dla-m%C4%99%C5%BCczyzn-zapach-perfumy-391445/

Mężczyzna aktywny fizycznie musi zwracać uwagę na perfumy, antyperspiranty oraz kosmetyki. Jedną z rzeczy, która w mojej opinii jest jeszcze ważna, to depilacja pod pachami. To jedno z miejsc, którego zapach zależny jest nie tyle od samej higieny co od włosów gromadzących nieprzyjemne zapachy. Po skończonym treningu jesteśmy zwykle mokrzy właśnie pod pachami. Niektórzy pocą się również na klatce piersiowej, plecach, pośladkach oraz w okolicy pachwiny. Jak ogarnąć te wszystkie miejsca i zapewnić sobie świeżość i ładny zapach na resztę dnia?

Higiena po treningowa

ćwiczenia
źródło: https://pixabay.com

Pamiętacie tą piosenkę zespołu Fasolki „mydło wszystko umyje”?. W dzisiejszych czasach wiemy, że zwykłe mydło nie dla każdego jest dobre. Polecam przede wszystkim dwa rodzaje, które niemal zawsze sprawdzają się w dowolnym typie skóry. Pierwsze to szare mydło zaś drugie mydło z nanosrebrem. Srebro zawarte w mydle lepiej radzi sobie z bakteriami i grzybami w trudno dostępnych miejscach. Nie jest to droga rzecz. Należy jednak uważać z jego częstym stosowaniem. Myjecie się nim maksymalnie raz dziennie. Żadne z tych mydeł nie posiada zapachu. Jeżeli nie macie uczulenia zastosujcie balsam zapachowy, który zapewni wam ładny zapach całej skóry.

Perfumy i antyperspiranty w różnej postaci

zapach
źródło: https://pixabay.com

Pod względem zdrowotnym najlepiej zachować neutralny zapach skóry. Czyli nie używać żadnych balsamów i kremów zapachowych do ciała. Żeby uzyskać przyjemny zapach lepiej skorzystać z perfum dla mężczyzn oraz antyperspirantów. Dezodoranty z jonami srebra będą chronić waszą skórę przed poceniem i bakteriami. Popularna kulka z antyperspirantem w żelu jest równie dobra, ale nie dla każdego. Na mnie działa średnio zostawiając plamy na ubraniu. Perfumy to tak naprawdę połączenie olejków roślinnych z niewielką ilością alkoholu. Pozyskanie takiego olejku nie jest sprawą prostą i tanią. Dlatego im wyższa jego zawartość w buteleczce tym wyższa cena. Maksymalnie może być go nawet do 45% co daje bardzo duża intensywność i utrzymanie się na skórze lub ubraniu. Obecnie popularne są zapachy imbiru, cytrusów, mięty i kardamonu. Typowo alkoholowe zapachy nie pasują do mężczyzny sportowca.

Do poszukiwań swojego zapachu odsyłam tutaj: http://www.hebe.pl/piekno/zapachy/zapachy-meskie

Dodaj komentarz