27 września 2023

http://www.pinterest.com/pin/283656476502020979/

http://www.pinterest.com/pin/283656476502020979/
http://www.pinterest.com/pin/283656476502020979/

Nie bez przyczyny artyści sceny rap lub jak kto woli hip-hop często trenują z ciężarami. Najprawdopodobniej wzięło się to jeszcze z czasów gdy wielu artystów rap z USA odsiadywało wyroki w najróżniejszych więzieniach. Kłopoty z prawem i więzienie motywują do treningu, zwiększania siły oraz masy mięśniowej. W końcu więzienie nie jest miejscem przyjaznym i najsłabsze ogniwa szybko są przyrównywane do parteru. Teraz nawet „czyści” raperzy trenują a jest ich wielu zarówno za oceanem jak i w naszym kraju. O to kilka przykładów.

Czarny raper kulturysta

Jeśli chodzi o ilość masy mięśniowej trudno dorównać czarnoskórym artystom ze stanów zjednoczonych. Jednym z pierwszych przykładów byli 50 cent oraz Dr. Dre, którzy są legendami sceny muzycznej na całym świecie. Obaj mając za sobą sztab trenerów, suplementy oraz sporo czasu mogą dopracować swoje sylwetki do potężnych i proporcjonalnych rozmiarów. Wśród trenujących raperów mamy jeszcze DMX-a, który ostatnio schudł oraz Floridę, znanego z bardziej popowych piosenek. Kiedyś także Eminem mógł pochwalić się duża łapą oraz klatką piersiową. Aktualnie jego trening nie jest tak nastawiony na masę mięśniową. Sylwetka gwiazdy prezentuje się bardzo dobrze, ale nie imponująco. Na pewno wysportowany wizerunek gwiazdy oddziałuje na fanów. Niektórzy chcą się do niej upodobnić. Szkoda tylko, że nie każdy ma rozsądne podejście do tematu. W końcu taki 50 cent ma za sobą sztab ludzi oraz niemało pieniędzy wydanych na rozwój ciała, który trwa miesiącami.

Polska scena hip hop a sport?

Nasi rodzimi wykonawcy muzyki hip hop w niemałym stopniu korzystają z zagranicznej mody. Sylwetki wykonawców tego rodzaju muzyki również zaczęły się zmieniać. Jednym z prekursorów zmian był Rychu Peja oraz Mezo. Z bardziej kontrowersyjnych artystów trzeba wymienić Pompka z grupy „Firma” oraz rapera Chadę, który ostatnio ma problemy z policją. Epizody z siłownią miało o wiele więcej gwiazd jednak prędzej czy później któraś z nich rezygnowała. Wybór sportu oraz tego jak prowadzić swoje życie jest indywidualny. Osoby znane, które na dobrą sprawę prowadza aktywny tryb życia wśród blasku fleszy najtrudniej zmobilizować do dyscypliny treningowej.

Kultura Hip Hop obchodzi swoje dwudziestolecie. Z tej okazji ukazał się ranking najlepszych utworów hip hopowych jakie dotychczas powstały w naszym kraju.

Dodaj komentarz