27 września 2023

http://www.pinterest.com/pin/275001120969069275/

http://www.pinterest.com/pin/275001120969069275/
http://www.pinterest.com/pin/275001120969069275/

Sezon wakacyjnych wyjazdów rozpoczyna się mniej więcej w sierpniu. Wtedy organizowane są turnusy oraz kolonie za granicą. Biura podróży również oferują wyjazdy głównie w drugiej połowie wakacji ze względu na najlepszą pogodę i warunki turystyczne. Bułgaria to jeden z głównych kierunków zagranicznego urlopu wybierany przez Polaków. Piękna pogoda oraz wysoka jakość infrastruktury turystycznej w tym hoteli oraz domków do wynajęcia przebija nawet Grecję czy Egipt.

W pogoni za piękną pogodą przez cały rok

Największa atrakcją tego kraju jest niemal idealna pogoda przez większą część roku. Turyści lgną do tego kraju i miejscowości turystycznych z powodu słońca oraz pięknego morza. Mimo iż nie jest to aż tak egzotyczny kraj to, w porównaniu do polski ma od zaoferowania oryginalne plaże, którym towarzyszą góry. To właśnie góry i urozmaicona budowa terenu jest jedną z charakterystycznych cech miejscowości takich jak Melnik i Riła. Miasteczka mają także swój urok architektoniczny. Budowle są przystosowane do suchego i gorącego klimatu. Wiele domów przypomina te z greckich miejscowości turystycznych. Są białe lub żółte a ich dachy posiadają charakterystyczną czerwoną dachówkę. Stara kultura tego kraju pozostawiła po sobie sporo zabytków, które można zobaczyć na własne oczy w wielu mniejszych miasteczkach.

Hotele i domki na wysokim poziomie

Jednym z najmniejszych problemów planowania turystycznego wyjazdu do Bułgarii jest znalezienie dobrego zakwaterowania. Hotele trzymają wysoki poziom nawet mając mniej niż 3 gwiazdki. Niemal zawsze z okna rozpościera się piękny widok panoramy miasta lub morza. Popularne są także apartamenty i domki letniskowe, w których poczujecie się jak na prawdziwych wakacjach. Apartamenty to zawsze dodatkowy basen, do którego macie dostęp oraz hotelowa siłownia. Do tego dochodzą atrakcje wliczone w cenę takie jak wędkowanie na plaży czy na morzu wraz z profesjonalną ekipą, która robi to zawodowo. Różnica między domkami letniskowymi w Polsce a Bułgarii jest znaczna. Wielkość i wyposażenie jest takie jak standardowego domu jednorodzinnego. Nie brakuje żadnych urządzeń agd czy podstawowych mediów. A najlepsze jest to, że do wszystkiego jest bardzo blisko. Do sklepu jest często kilka kroków a plaża leży maksymalnie 3 kilometry od domku.

Dodaj komentarz