22 września 2023

http://www.pinterest.com/pin/412220172114251190/

http://www.pinterest.com/pin/412220172114251190/
http://www.pinterest.com/pin/412220172114251190/

Trądzik jest określany jako choroba cywilizacyjna, która w ostatnich latach o wiele częściej pojawia się także u osób dorosłych. Jej związek ściśle łączy się ze zmianami jakie przeszedł świat. Przemysł spożywczy, przetworzona żywność, chemia wokół nas oraz szybsze tępo funkcjonowania. Choroby skórne mogą zostać wyeliminowane pod warunkiem, że zastosuje się wiele ważnych elementów leczenia, w których skład wchodzi higiena z użyciem kosmetyków.

Kosmetyki, które hamują powstawanie trądziku

Kobiety mają nieco inne przyczyny powstawania trądziku niż mężczyźni. Panom może doskwierać zbyt wysoki poziom testosteronu czy problemy skórne po goleniu. Kobiety również mogą mieć zaburzoną gospodarkę hormonalną związaną z przyjmowanymi lekami. Higiena skóry, która jako pierwsza powinna być zastosowana przy leczeniu a także zapobieganiu jest dosyć prosta. Na początku należy zdawać sobie sprawę z rodzaju posiadanej skóry. Sucha, tłusta czy mieszana to główne typy. Jeżeli na twarzy zbierają się nadmierne ilości łoju należy zadbać o jej częstsze mycie i nawilżanie bez przesadnego przesuszania. Pomoże to także usunąć zaskórniki i wyrównać niedoskonałości. Sucha skóra potrzebuje nawilżenia a także odżywienia. Preparaty jakie będziecie stosować powinny charakteryzować się hipoalergicznym składem oraz pozytywną opinią dermatologów. Nie muszą być to tylko profesjonalne żele i balsamy. Warto także stosować naturalne mydła oraz zakupić podstawowe waciki, którymi przeciera się wrażliwe okolice twarzy.

Postępowanie lekarzy i skuteczność leków

Typowe leczenie dermatologa opiera się na przepisaniu leków. Mało kto mówi o diecie i szuka w niej jakichkolwiek przyczyn. Tak samo jest z higieną, która może pomóc zahamować bolące pryszcze i silne podrażnienia. Niewątpliwie skuteczne są najbardziej znane antybiotyki na pryszcze przepisywane przy mocniejszych wysypach trądziku. Badania nad nimi są na tyle rozwinięte, że wszelkie działania niepożądane zostały już odkryte. Zawarte w tabletkach przepisywanych na receptę retinoidy w ciągu miesiąca są w stanie zmniejszyć ilość zmian skórnych do zera. Cera robi się bardziej rozjaśniona i czysta. A pewność siebie od razu rośnie. Trzeba jednak pamiętać, że antybiotyki wymagają probiotyków, które pozytywnie oddziałują na wątrobę. Ten organ musi być szczególnie chroniony ponieważ przy uszkodzonej wątrobie toksyny mogą powodować kolejny wyrzut pryszczy. Należy więc stosować leki na receptę właściwie, według zaleceń lekarza.

Ciekawe informacje zarówno o kosmetykach jak i powstawaniu trądziku związanym z dietą czy hormonami.

Dodaj komentarz