21 lutego 2024

http://www.pinterest.com/pin/146015212894183666/

http://www.pinterest.com/pin/146015212894183666/
http://www.pinterest.com/pin/146015212894183666/

Wśród grupy jaką stanowią sprzęty sportowe mało jest nowości, które faktycznie do czegoś się nadają. Mogę znaleźć co najwyżej kilka przykładów z całej historii sportu pokazującej przydatne gadżety używane do dnia dzisiejszego. Jednym z bardziej trafionych, ale mało popularnych wśród amatorów sportu jest tak zwana „kula mocy”. Dla niektórych zabawka zaś dla innych solidne narzędzie do budowy siły chwytu czy nawet rehabilitacji chorych stawów, mięśni czy ścięgien.

Na pewno znasz, ale czy miałeś okazję używać?

Pierwsze wzmianki na temat Powerball pojawiły się jeszcze na obozach przygotowawczych NASA, gdzie pierwsze prototypy służyły do treningu tamtejszych astronautów. Z czasem zaczęto produkować je na skalę przemysłową w dosyć wysokiej cenie. Oryginalne urządzenia jednej z firm wyceniane były na 150-200 złotych za sztukę bez przedniego licznika elektronicznego. Dzisiaj ta cena jest trzykrotnie niższa. W czasie gdy powerball świecił triumfy w USA pojawił się w Polsce jako dosyć nietypowa zabawka. Ludzie nie mieli pomysłu na jego treningowe zastosowanie. A prawda jest taka, że jest to świetne narzędzie do wyrabiania siły chwytu i nie tylko. Zresztą niżej macie szczegółowy opis tego jak wykorzystać kulę mocy w treningu.

Do czego właściwie jest Powerball?

Urządzenie, o którym piszę to kula posiadająca w środku żyroskop w postaci ciężarka. Ma swoją dosyć dużą wagę jak na tak mały przedmiot. Powerball trzymamy w dłoni i ruchem nadgarstka napędzamy ruch ciężarka, który kręci się w środku. Żeby wystartować Powerball-a należy posiadać albo sznurek startowy, albo wprawiony kciuk. Do jego odpalenia potrzebna jest siła i prędkość startowa stąd sznureczki w zestawie. Teraz do rzeczy, po co komu taki gadżet? Jest to sprzęt, który po pierwszy może służyć do poprawienia krążenia krwi w dłoni oraz przedramieniu oraz rehabilitacji całej ręki. Ruchy obrotowe żyroskopu mogą być coraz szybsze co oddziałuje na mięśnie i układ nerwowy. Żeby kula kręciła się stabilnie trzeba ją trzymać w dłoni dosyć mocno. Im szybsze kręcenie tym większa siła odśrodkowy wymuszająca silniejszy chwyt. Cała filozofia tego urządzenia opiera się właśnie na tym. Powerball pozwala także zwiększać siłę palców w dyscyplinach sportowych wymagających mocnego uchwytu. Jednak efekty odczujecie dopiero po codziennym regularnym używaniu kuli przynajmniej 10 minut na każdą rękę.

Dodaj komentarz