27 września 2023

http://www.pinterest.com/pin/264727284320420885/

http://www.pinterest.com/pin/264727284320420885/
http://www.pinterest.com/pin/264727284320420885/

Artykuły dotyczące naturalnego zwiększania poziomu testosteronu mówią praktycznie o tym samym. W skrócie mogę wam przybliżyć najważniejsze rzeczy. Są nimi długi i głęboki sen, aktywność fizyczna najlepiej każdego dnia oraz stań się szczupłym. Ta ostatnia rada wiąże się z nadmiarem tkanki tłuszczowej podskórnej, która bardziej zbliża mężczyzn do kobiet niż do prawdziwego samca z krwi i kości. A teraz kilka nowoczesnych i być może kontrowersyjnych rad dotyczących podnoszenia tego ważnego hormonu naturalnie.

Cholesterol to przyjaciel a nie wróg

Wszystkie mity związane z cholesterolem powinny zostać raz na zawsze wyjaśnione. Jest on wrogiem ludzie leniwych, nie uprawiających sportu i odżywiających się śmieciowo. Co innego, gdy jesteście sportowcami amatorami, ciężko trenujecie, śpicie po 8-10 godzin i odżywiacie się wartościowo. Wtedy nawet duże porcje cholesterolu z jajek, nabiału czy tłustego mięsa są dla was wybawieniem hormonalnym. Każdy facet powinien bowiem wiedzieć, że testosteron powstaje z cholesterolu i jest z nim ściśle związany. Także bez obaw możecie zjeść wołowinę czy wieprzowinę bez obawy o wasze zdrowie.

Nałogom powiedz precz

Palisz papierosy, które wprowadzają dwutlenek węgla od krwioobiegu. Upośledza one wiele procesów w ciele, w tym reakcję cholesterolu tworzącego testosteron. I ty myślisz, że papierosy nie mają wpływu na treningi? To dlatego niepalenie jest jednym z warunków treningu. To samo alkohol, który w dużej ilości lub zbyt często w tygodniu tylko zwiększa pulę estrogenów. Piwo posiada fitoestrogeny, czyli estrogen z chmielu. Spore ilości tego napoju wyskokowego sprawiają, że rośnie brzuch, męskie piersi oraz facet staje się coraz bardziej leniwy.

Sterydy to żadne wyjście

Jeżeli myślisz, że po 50 roku życia pozostają Ci jedynie sterydy to bardzo mało wiesz o funkcjonowaniu ciała i zdrowiu. Sterydy anaboliczne oparte o testosteron sprawiają, że ciało przestaje produkować nawet minimalne ilości własnych hormonów. Oznacza to, że po rozpoczęci cyklu sterydowego jesteśmy skazani tyko na środek przyjmowany poprzez iniekcję. W momencie odstawienia nie jest kolorowo. Ciało może być tak zbuntowane, że powrót do produkcji własnego „teścia” zajmie mu długie miesiące lub lata. Z czasem może doprowadzić do impotencji, nagromadzenia estrogenu oraz jeszcze większych problemów natury psychicznej.

Dodaj komentarz