29 listopada 2022

http://www.pinterest.com/pin/550494754425298400/

http://www.pinterest.com/pin/550494754425298400/
http://www.pinterest.com/pin/550494754425298400/

Mam nadzieję, że nikt z was nie jest uzależniony od internetu. Codzienne sprawdzanie poczty czy oglądanie filmów w sieci to jeszcze nie uzależnienie. Dzisiejszy świat realny jest mocno powiązany z tym cyfrowym. Potrzebujemy połączenia z internetem w różnych miejscach. Czasem jest to korek w drodze do pracy a czasem supermarket, w którym czekamy na żonę robiącą zakupy i chcemy wykorzystać ten wolny czas.

LTE dla sportowca i naukowca

Dobrze znana technologia 3G, która do dzisiaj obsługiwana jest przez większość urządzeń mobilnych powoli ustępuje miejsca LTE. Jest to nieformalna szybkość 4G mogąca osiągać prędkość w granicach 150 MB/s dla pojedynczego użytkownika indywidualnego. Niektóre tablety z górnej półki podobnie jak smartfony posiadają wbudowany modem tej technologii. Wczytywanie stron, słuchanie muzyki czy nawet oglądanie filmów z takim internetem jest wręcz błyskawiczne. Nie trzeba czekać zanim plik skończy się buforować ponieważ w ciągu kilku chwil okazuje się, że buforowanie zostało ukończone w pełni. Mobilny internet LTE dostępny jest w oddziałach wielu sieci komórkowych. Można kupić go w pakiecie z urządzeniem mobilnym co w mojej opinii jest najlepszym rozwiązaniem. Abonament będzie wtedy nieco wyższy lub trzeba będzie uiścić pewną kwotę opłaty za sprzęt. Będzie to raczej ułamek ceny markowego tabletu.

Zasięg internetu i sposoby jego wykorzystania dla aktywnych

Często powodem do narzekania na daną sieć komórkową jest zasięg rozsyłanego sygnału przez anteny. Czasem trafiamy na miejsca gdzie zasięgu nie ma wcale, lub jest bardzo mały. W przypadku internetu LTE technologia dopiero się rozwija. Około 50% kraju jest już w jego zasięgu. Wszystkie duże miasta oraz okolice w obrębie 10-20 kilometrów mają stu procentowy zasięg tej sieci. Zresztą to można sprawdzić biorąc umowę na okres próbny, która jest bezpłatna.

Mam też kilka słów na osób aktywnych, które zabierają ze sobą smartfona na trening. Radia internetowe to przyszłość ze względu na większy zasób muzyki mniej komercyjnej. Poza tym stacji tematycznych jest tyle, że fan Rocka czy Electro znajdzie coś dla siebie i ani przez sekundę nie poczuje, że dana stacja radiowa go oszukuje. Z szybkim internetem można być na bieżąco przez cały trening. Inną opcją muzyczną są specjalne aplikacje oraz youtube, który ruszył ostatnio z promocją własnego działu z komercyjną muzyką w formacie playlisty tematycznej.

Jedna z lepszych ofert internetu mobilnego LTE w Polsce http://www.orange.pl/shopb2b.phtml

Dodaj komentarz