21 lutego 2024

http://www.pinterest.com/pin/404901822723249287/

http://www.pinterest.com/pin/404901822723249287/
http://www.pinterest.com/pin/404901822723249287/

Podróże z dużą rodziną to sprawa trudna logistycznie. Trudno sobie wyobrazić wyjazd na wakacje z trójką czy czwórką dzieci nie mając auta. Podróż pociągiem czy autobusem staje się wtedy bardzo dużym wyzwaniem dla rodziców. Dzisiejszy świat coraz bardziej zbliża motoryzację i rodzinę. Auto stanowi bardzo ważny element, który decyduje zarówno o odpoczynku, zarządzaniu domem czy czasem. Własny samochód pozwala zrobić duże zakupy, pojechać do rodziny na święta niezależnie od rozkładu jazdy innych środków transportu czy dojeżdżać do pracy i szkoły.

Pięć czy siedem siedzeń?

Standardowe auta pięciodrzwiowe dające tyle samo siedzeń nie mogą zostać rozbudowane ani powiększone o kolejne miejsca. Ta piątka jest taką tradycyjną ilością, która wystarcza standardowej rodzinie. W przypadku aut siedmioosobowych mamy do czynienia z dodatkowymi fotelami przy przestrzeni bagażowej. W momencie gdy nie są używane mogą zostać złożone i zwolnić miejsca na dodatkowe torby zakupowe czy podróżne. Taką opcję posiadają auta Forda z serii C-max, które na dobrą sprawę nie wyglądają na tak pojemne. Z zewnątrz przypominają bardziej sportowe kombi niż auto rodzinne. Jednak przeznaczeniem tych modeli jest właśnie rodzina lub profesjonalny transport większej ilości osób.

Czego nie może zabraknąć w aucie rodzinnym?

http://www.pinterest.com/pin/19140367137177901/
http://www.pinterest.com/pin/19140367137177901/

Podstawowe założenie auta rodzinnego to jak najwięcej miejsca dla pasażerów. Także 5-7 foteli jest ilością wymaganą od każdego producenta takiego pojazdu. Siedzenia powinny składać się dziecinnie łatwo, najlepiej jedną ręką. Ta funkcja została zaprojektowana dawno temu z myślą o mamach robiących zakupy z dzieckiem. Niezwykle ważne są blokady tylnych drzwi oraz alert zapiętych pasów. Bez nich żaden samochód nie może nazwać się bezpiecznym dla rodziny i dzieci. Rzeczy takie jak asystent parkowania czy systemy monitorowania martwego pola zaczynają być standardem, ale nie oczekujmy, że każde auto dostanie je w podstawowym pakiecie. Oszczędny silnik oraz dobre właściwości jezdne oczekujemy od każdego pojazdu. Niemniej jednak od tego dla rodziny oczekiwałbym przynajmniej zmniejszonej ilości wydalanych spalin oraz w miarę ekologicznego silnika. A takie silniki już powstają i nie mówię o żadnych hybrydach elektrycznych i wodnych.

Dodaj komentarz