27 lutego 2024

http://www.pinterest.com/pin/535928424380898267/

http://www.pinterest.com/pin/535928424380898267/
http://www.pinterest.com/pin/535928424380898267/

Współczesny świat to nie filmy akcji z Brucem Willisem. Facet musi się myć i o siebie dbać. A wizerunek macho w spoconej podkoszulce nie jest najlepszym pomysłem jeśli chodzi o podrywanie kobiet. Prysznic stał się tak popularną i skuteczną formą dbania o siebie, że naprawdę nie warto omijać go szerokim łukiem. Chciałbym podkreślić jedną rzecz. Samą wodą człowiek się nie umyje. Kosmetyki odgrywają coraz ważniejsza rolę. Nie mówię nawet o tradycyjnym tanim mydle, którego nie polecam. Lepiej wybierać naturalne i hipoalergiczne produkty do higieny osobistej.

Skóra pod prysznicem nie ma lekko

W telewizji była bardzo popularna reklama porównująca kilka mydeł. Jedne pozostawiały mocny osad na skórze nawet po spłukaniu inne nie. Osad, który gromadzi się na naskórku może być przyczyną alergii oraz prowadzić do zmian na skórze. Dlatego lepiej jest wybierać naturalne mydła oparte o wyciągi roślinne. Proste hipoalergiczne kosmetyki dla mężczyzn za rozsądne pieniądze. Najlepiej jest wybierać te, które w składzie mają również substancje odżywiające, witaminy czy konkretny składnik wpływający na wasz typ skóry. Chodzi mi o to, czy wasza skóra jest sucha, tłusta czy może podatna na podrażnienia. Producent musi zamieścić takie informacje na opakowaniu. To czy mydło będzie w płynie czy w kostce moim zdaniem jest kwestią indywidualną. Mówi się, że mydła w kostce starczają na dłużej, ale za to są mniej higieniczne niż te w płynie. W końcu za każdym razem dotykamy go brudnymi rękami.

Szampony najpopularniejszym męskim kosmetykiem

Mężczyzn łatwo podzielić na dwie grupy względem przywiązania do fryzury. Jedna grupa nie wyobraża sobie życia bez długich, bujnych i najlepiej stojących włosów. Druga to ludzie, których sam po części reprezentuje. Osoby ścinające się zawsze bardzo krótko i łysina, która może pojawić się w przyszłości nie będzie ich załamywać. Ta pierwsza grupa jest w stanie wydać setki złotych na uratowanie swojej fryzury. Na dobrą sprawę wystarczy szampon z formułą odżywiającą oraz regulowanie swojego naturalnego testosteronu. Dieta, sen oraz sport pomagają w jego utrzymaniu na wysokim poziomie. Niestety im wyższy ponad normę poziom tym więcej problemów z włosami. Jednak genetyka jest po naszej stronie. Nawet wysoki testosteron nie sprawi, że zaraz wyłysiejecie jeżeli w waszej rodzinie nie ma osób, którym włosy wypadają. Genetyka gra tutaj pierwsze skrzypce. Ale i z nią można wygrać w pewnym stopniu.

Dobrze znane kosmetyki dla kobiet i mężczyzn do codziennej higieny:  http://palmolive.pl

Dodaj komentarz