27 lutego 2024
veyron

źródło: https://pixabay.com/pl/

Super samochody to takie, które mieszczą się w kwocie do 1 miliona. W zależności od kraju może to być milion złotych, euro lub dolarów. Jeżdżą nimi ludzie bogaci, gwiazdy sportu, aktorzy i artyści z głębokim portfelem. Bugatti, to firma tworząca jeden charakterystyczny ultra samochód, który góruje nad wszystkimi modelami z kategorii super. Jego moc, wygląd i osiągi są powalające. A ilość egzemplarzy ograniczona co sprawia, że może go posiadać jedynie pewna grupa ludzi. Zwykle jest to od 100 do 500 osób.

Bugatti Chiron – nowocześniej i szybciej

auto
źródło: http://2.bp.blogspot.com/

Nie każdy wam to powie, ale Veyron nie był najpiękniejszym autem klasy S na świecie. Jego bryła przypominała bardziej drogowy pociąg. Toporny, kluskowaty kształt mógł odrzucać. Chociaż z drugiej strony myśląc o cenie kilku milionów złotych za egzemplarz zaczynami patrzeć na niego inaczej. Nowy Chiron, bo tak nazywa się następca kultowego rekordzisty prędkości jest już nowym rekordzistą jeśli chodzi o auta produkowane seryjnie. A co z wyglądem? W wersji dla „ludu” jest nieźle. Trochę dziwnie patrzy się na kwadratowe ledy z przodu, ale ostatecznie dostajemy bardziej płynny przedni zderzak z ładnie wyprofilowanymi wlotami powietrza. Boczna część wraz z linią drzwi również pokazuje moc kolejnej generacji. Jest to niewątpliwie ładniejsze auta o dużo nowocześniejszej linii. W wersji wyścigowej, bo taka również powstała wygląda jeszcze lepiej! Ale takowa nie będzie dostępna nawet dla najbogatszych ponieważ to prototyp wymagający testów.

News z ostatnich dni. Czym jest Ragera?

Ta informacja trafiła do portali motoryzacyjnych następnego dnia po ujawnieniu Chirona. To taki cios w plecy zadany przez szwedów. Zapowiedź nowego modelu Koenigsegg było do przewidzenia. Jego nazwa to Ragera a osiągi na papierze mają zmieść z powierzchni ziemi Bugatti. Nie chodzi jednak o prędkość maksymalną a o przyspieszenie i możliwość rozpędzenia się na publicznej drodze. Bugatti zajmuje to o 2 sekundy dłużej. Co w przeliczeniu może oznaczać nawet 20-40 km/h różnicy. Większość ludzi nawet na to nie spojrzy. Niemniej jednak Ragera wygląda bardzo okazale, kosztuje mniej i jest sporo lżejsza od ciężkiego jak mały czołg modelu Chiron.

Dodaj komentarz