14 lipca 2024
wysokość

źródło: https://pixabay.com/

Nie wszystkie przypadłości, jakie nękają ludzkość, muszą wiązać się z przewlekłą chorobą organizmu. Niektóre z nich mają związek z psychiką. Strach, lęk i niepewność powodują u nas przypadłości, które mogą zostać wyeliminowane, gdy nasz poziom stresu opadnie a skupienie, będzie silniejsze niż obawy. To szczególnie ważne, gdy dopadają nas objawy choroby lokomocyjnej, strach przed zamkniętymi i ciasnymi pomieszczeniami oraz lęk wysokości. Wizualizowane w formie obrazków, zamieszczonych niżej, choroby towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Pierwsze objawy choroby lokomocyjnej pojawiły się podczas jazdy konnej. Natomiast lęk przed wysokością to tak naprawdę obawa o utratę równowagi i upadek z dużej wysokości, który kończy się tylko w jeden sposób. Jakie jeszcze fobie prześladują ludzkość i są możliwe do wyleczenia, jeśli tylko zwalczymy lęk naszą silną wolą i opanowaniem?

objawy choroby lokomocyjnej
źródło: https://pixabay.com/

Kinetoza, czyli choroba lokomocyjna (http://aviomarin.com.pl/o-chorobie-lokomocyjnej) może zostać opanowana przy pomocy prostych trików oraz specjalnych leków, które wpływają na błędnik. Niektóre dzieci wyrastają z niej, przechodząc okres dojrzewania.

dzieci
źródło: https://pixabay.com/

Lęk wysokości a może lęk przed upadkiem na twarde podłoże? Z tym też można skutecznie walczyć.

zwierzę
źródło: https://pixabay.com/

Strach przed małymi żyjątkami od robaków po myszy, podobno tkwi w naszej głowie.

strach
źródło: https://pixabay.com/

Klaustrofobia to według specjalistów nieuzasadniony lęk pojawiający się u ludzi, którzy wchodzą do małych, zamkniętych pomieszczeń.

ciemność
źródło: https://pixabay.com/

Boimy się ciemności szczególnie po obejrzeniu horroru. Nyktofobia to przypadłość zarówno dzieci, jak i osób dorosłych.

Dodaj komentarz