21 lutego 2024
ogród

źródło: http://foter.com/

Wiecie, jaka jest największa wada ekologicznych silników elektrycznych? Nie wydają dźwięków. Kierowcy samochodów, którzy mają pod maską sześć i więcej cylindrów wiedzą, o czym piszę. Ten piękny dźwięk silnika i turbosprężarki podczas przyspieszania pieści uszy fanów motoryzacji. A co z kosiarką do trawy o silniku spalinowym? Hałas to jej największa wada. Dlatego podczas koszenia warto zakładać słuchawki wygłuszające ten donośny dźwięk. Mimo tego wielu mężczyzn uważa, że spalinowe kosiarki do trawy to najlepszy możliwy wybór, niezależnie od wielkości ogrodu. Czy faktycznie tak jest?

Czego nie wiedziałeś o nowych kosiarkach spalinowych?

Moc drzemiąca w silniku spalinowym oraz ich niezawodność sprawiają, że kosiarki w tej konfiguracji idealnie nadają się do ciężkiej pracy. Dlatego służby porządkowe oraz profesjonalni ogrodnicy nigdy nie kupują kosiarek z napędem elektrycznym. Te bowiem służą do podcinania trawnika w przydomowych ogródkach.

silnik
źródło: http://foter.com/

W dzisiejszych czasach nawet siekiera przeszła ewolucję w ergonomii użytkowania. Kosiarki spalinowe do trawy są teraz nie tylko najlepszym narzędziem do pracy, ale również dużo bezpieczniejszym urządzeniem dla użytkownika. Ich używanie nie męczy pleców i ramion jak niegdyś. Popracowano nad ergonomią oraz regulacją odległości rączki. Coraz częściej narzędzia ogrodowe otrzymują znane z profesjonalnych pilarek elementy redukujące drgania. Kosiarka nie trzęsie tak jak piła spalinowa wrzynająca się w drewno, ale po godzinie koszenia może zmęczyć nas w podobny sposób.

Ta sama prostota użytkowania

Elektryczna kosiarka jest prosta w użytkowaniu, ponieważ nie posiada wielu elementów mechanicznych, które można popsuć. Silnik spalinowy odpalany za pomocą energicznego pociągnięcia za linkę może doznać awarii głównie z naszego powodu. Przynajmniej tak było kiedyś. Duże marki takie jak Husqvarna ułatwiły eksploatacje urządzeń dla użytkowników indywidualnych, którzy wcześniej mieli obawy co do zakupu kosiarki do trawy o napędzie benzynowym. Ostrza tnące zastąpiono nowym kutym zespołem tnącym, co w konsekwencji poprawiło sterowność urządzenia.

Czy kosiarka spalinowa do trawy to najlepszy wybór niezależnie od wielkości ogrodu? Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednym słowem. Elektronarzędzia ogrodowe mają swoje plusy. Umiarkowane korzystanie z kosiarki w połączeniu z małym ogrodem sprawia, że wydatek kilku tysięcy złotych na wersję spalinową nie ma sensu ekonomicznego. W dużym ogrodzie korzystanie z kosiarki na kabel będzie niewygodne i okaże się droższe od zalania benzyną silnika spalinowego.

Dodaj komentarz