27 lutego 2024
warzywa

źródło: https://pixabay.com/pl/

Żadne kosmetyki i zabiegi zewnętrzne nie zapewnią zdrowego wyglądu przy złym odżywianiu. Nasza genetyka potrafi płatać różne figle. Są ludzie mający czystą cerę i zdrowy wygląd pomimo złego odżywiania, używek i wielu innych niekorzystnych czynników. Jeżeli nie należycie do tych szczęściarzy powinniście zadbać o dostarczanie swojemu ciału ważnego minerału, o którym nie mówi się zbyt często. Chodzi o cynk i jego liczne właściwości.

Skóra, paznokcie a nawet włosy

Zarówno forma cynku w postaci spożywczej jak i kremu działa na ludzką skórę prozdrowotnie. Działanie tego minerału niekiedy może być porównywane ze skutecznością leków. Trądzik oraz inne zmiany skórne leczone przy pomocy suplementacji cynkiem były bardzo efektywne. Stosowanie go do redukcji objawów lub nawrotów chorób skórnych także spisało się świetnie. Należy pamiętać, że przyswajalność tego minerału jest nie większa niż 30% i zwykle dotyczy, to źródeł zwierzęcych. Jeżeli wasza dieta jest bogata w mięsa, podroby, nasiona oraz kasze zapewne uzupełniacie jego poziom w niemal 100%. Przy mocniejszych problemach ze skóra, paznokciami a także włosami zapotrzebowanie rośnie i nawet stosowanie suplementów diety nie sprawi, że cynk stanie się dla nas niebezpieczny. Jednak wszelkie decyzje o wysokim spożyciu tego pierwiastka należy skonsultować z lekarzem.

nasiona
źródło: http://dietacandida.pl

Lepszy sen i więcej testosteronu

Z męskiego punktu widzenia dodatkową zaletą suplementacji tego pierwiastka będzie głębszy sen i lepsza regeneracja powysiłkowa. Skoro lepiej śpimy, lepiej się regenerujemy możemy zbudować więcej mięśni i siły. Popularne suplementy ZMA łączące w sobie cynk i magnez promują ten stan rzeczy. Ja rekomenduje spożywanie samego cynku po kolacji. Magnez jest minerałem, który bardziej przyda się od rana gdyż lepiej się wchłania i zapobiega skurczom w ciągu dnia.

Dodaj komentarz