27 lutego 2024
człowiek

źródło: https://pixabay.com/

Wspomaganie pracy organów wewnętrznych to nie to samo co ich leczenie. Nie chcecie by wasza wątroba, nerki czy serce zmuszone były do leczenia. Prawdopodobnie gorszy stan zdrowia tych organów ma związek z ich przeciążaniem. Wątroba gorzej eliminuje toksyny, a nerki nie usuwają z moczem tylu szkodliwych produktów przemiany materii co zawsze? Czas zdać sobie sprawę, jaka żywność i złe nawyki powodują ich gorszą pracę. Zioła i suplementy diety (http://hepatil.com/) świetnie wpływają na homeostazę organizmu. Niemniej suplementując hepatil musimy zadbać również o poprawę nawyków żywieniowych. Dopiero wtedy aminokwasy zawarte w tym preparacie wpłyną na skuteczny metabolizm tłuszczów. Rzeczy, które mają negatywny wpływ na działanie wątroby, po ograniczeniu lub eliminacji sprawią, że jej działanie się poprawi. Niemniej będzie to czynnik, który jak jeden element puzzli, nie wystarczy do osiągnięcia zadowalającego efektu. Dlatego traktujcie go jako część większej całości.

1. Leki – mam tutaj na myśli wszystkie substancje syntetyczne. Leki na ból głowy, preparaty przeciwdepresyjne, a także zwykłe syropy na kaszel.

kapsułki
źródło: https://pixabay.com/

2. Słodycze, cukier, produkty przetworzone – nic dodać, nic ująć. Cukier to największy wróg zdrowej diety.

cukier
źródło: https://cdn.pixabay.com/

3. Otyłość i częste zmiany wagi – problem dotyczy nie tylko osób, które mają plus 100 cm w pasie. W ich przypadku wątroba nie może działać prawidłowo. Natomiast szybkie odchudzanie i tycie także niszczy i obciąża wątrobę.

90 kg
źródło: https://pixabay.com/

4. Alkohol – spożywany w nadmiarze.

alkohol
źródło: https://pixabay.com/

5. Stres – przed tym problemem trudno się obronić. Niemniej stres powoduje podjadanie, złą pracę żołądka oraz problemy ze szczelnością jelit, oraz refluksem.

uczucia
źródło: https://pixabay.com/

Dodaj komentarz