21 lutego 2024
karta kredytowa

źródło: https://pixabay.com/

W jakim stopniu oceniasz swoje bezpieczeństwo, idąc w nocy z portfelem pełnym gotówki? Pieniądze w formie papierowej i bilonu zawsze będą łatwym kąskiem dla tradycyjnego złodzieja. Cyberprzestępcy natomiast upodobali sobie karty kredytowe, które można hakować w terminalu lub na odległość, w przypadku tych z obsługą płatności zbliżeniowej. Rosnąca popularność ePłatności może sprawić, że poczujemy się bezpieczniej, ale w dalszym ciągu będzie wiązała się z ryzykiem wirtualnego ataku hakerów.

Świat płaci online

doładowania promocyjne
źródło: https://pixabay.com/

Odkąd duże banki przestały pobierać opłaty za standardowe przelewy, popularność kupowania przedmiotów w sieci przy pomocy przelewu zamiast płatności za pobraniem wzrosła. Zwiększyły się również promocje doładowania na telefony komórkowe (https://doladowania.orange.pl/) przy płatności przelewem. Doładowanie telefonu na kartę przez internet jest korzystniejsze z perspektywy użytkownika oraz nie wymaga chodzenia do kiosku. Ludzie szczególnie upodobali sobie zakupy multimediów elektronicznych drogą płatności internetowej. Cyfrowe kopie płyt muzycznych i gier zabijają co prawda kolekcjonowanie pudełek, ale dla obecnego pokolenia młodych ludzi, przestały mieć one wartość sentymentalną. Jednym słowem świat woli płacić bez gotówki, a także bez używania karty kredytowej. Najlepiej, jeżeli skorzystamy ze smartfona lub komputera.

Cashback (Moneyback) i paysafecard

karta kredytowa
źródło: https://pixabay.com/

Ułatwianie sobie życia w każdej możliwej dziedzinie przyświeca wprowadzaniu nowych technologii i ich popularyzowaniu na świecie. Płatności PeP, czyli bezgotówkowe płacenie przy pomocy karty lub przez internet zawdzięcza swoją popularność przede wszystkim prostocie działania oraz wygodzie. Niemniej nie są to jedyne zalety tego systemu. Wśród osób korzystających z płatności kartą szczególnie intensywnie, wyróżnia się grupa, której domeną jest „cashback”. Mam tutaj na myśli usługę częściowego zwrotu pieniędzy po dokonaniu zakupów. Poprawną nazwą tej usługi jest „money back”. Inaczej możemy nazwać go programem lojalnościowym, ale podlegającym tylko pod wskazane przez bank usługi. Mogą być to loty samolotem, przejazdy pociągiem lub zakupy w marketach przeznaczonych tylko dla firm. Nawet doładowania telefonu w sieci komórkowej podlegają pod zwrot pieniędzy, ale tylko w sytuacji, gdy dany bank zawrze umowę z taką siecią.

Transakcje przy użyciu systemu bezpieczeństwa paysafecard przekonują nas, że kupowanie w internecie jest bezpieczne. Karta Paysafe jest obsługiwana przez setki tysięcy sklepów internetowych. Płacą za nią gracze MMO, miłośnicy seriali internetowych oraz zwykli obywatele, którzy wyszli na zakupy do sklepu Pepco, Auchan czy stacji benzynowej. Współczesne banki współpracują z payU, który umożliwia kupowanie internetowych przedmiotów równie skutecznie co paysafecard. Dlatego myślę, że w nadchodzących latach dojdzie do zmian w funkcjonowaniu bezpiecznych płatności oferowanych przez tę markę.

Dodaj komentarz