4 marca 2024
mężczyzna robi pompki z ciężarkami

Najlepszy trening, to taki, który nam osobiście przyniósł oczekiwane rezultaty, czy to w postaci poprawy kondycji, czy rozładowania stresu. Aby jednak komfortowo nam się ćwiczyło, potrzebne są nam dobre ubrania treningowe. Zdradzamy przepis na taki właśnie strój.

Dobre ubrania treningowe – zasady wyboru

Tak naprawdę pojęcie dobre ciuchy treningowe dla każdego oznacza coś innego. Jedni stawiają na wygodę. Dla innych liczy się głównie wygląd stroju i to, czy pochodzi od popularnego lub lansowanego przez media producenta. Jeszcze inni zwracają uwagę na to, czy dobrze sami prezentują się w wybranym stroju. Istnieją jednak pewne uniwersalne cechy, które pozwalają określić ubrania treningowe, jako faktycznie dobre.

mężczyzna robi brzuszki
Dobre ubrania treningowe muszą nam gwarantować wygodę i komfort w czasie ćwiczeń

Materiał wykonania

Dobre ubrania treningowe przede wszystkim powinny być wykonane z trwałego materiału. Chodzi o to, aby zakupiony strój mógł nam posłużyć dłużej niż przez jeden sezon czy kilkanaście treningów. Poza tym materiał takiego stroju powinien być przyjazny dla skóry. Chodzi o to, aby w czasie treningu nie zniechęcać się nieprzyjemnym uczuciem przepocenia, a przy dłuższej aktywności nie wywołać u siebie podrażnień czy nie nabawić się odparzeń. Wszystkie te cechy łączy w sobie m.in. bawełna, która jeśli łączy się z inną tkaniną, stanowi przewagę procentową.

Rozmiar

Naprawdę dobre ubrania na trening powinny być dopasowane do naszych wymiarów, a jednocześnie nie ograniczać naszych ruchów. Dlatego nie sugerujmy się przy wyborze rozmiarem ubrań codziennych, tylko sprawdźmy dokładnie wymiary opisane przez producenta.

Atrakcyjny wygląd

trening w parze
Dobry strój treningowy to taki, który nam się podoba

Dobry strój na trening to także taki, którego kolorystyka czy zdobiący wzór najbardziej nam odpowiadają. Warto przy tym zwrócić uwagę też na barwy działające motywująco czy wprawiające nas w dobry nastrój. Dlaczego? Ponieważ naprawdę dobre ubrania treningowe mają też za zadanie motywować nas do działania i pracy. Dobre ubranie na trening może też podkreślać atuty naszego ciała, więc zwróćmy też uwagę na jego krój.

Wygoda

Idealny strój musi też zapewniać nam komfort w czasie wykonywanych ćwiczeń. Nie możemy czuć się w nim skrępowani. Taki strój powinien dobrze przylegać do ciała, trzymać je w ryzach, a tym samym ułatwiać nam wykonywanie ćwiczeń.

Ochrona

Naprawdę dobre ubrania treningowe muszą też pełnić rolę ochrony dla naszego ciała. Dlatego dobrze jest zwrócić uwagę na długość rękawów czy nogawek oraz fason interesującego nas stroju. Pamiętajmy też, aby wybrany strój był jak najbardziej komplety, czy chronił nie tylko nogi i ręce, ale i miejsca intymne oraz bardzo delikatne i wrażliwe.

Czy cena i marka mają znaczenie?

Na koniec jeszcze zatrzymamy się na dwóch dość ważnych kwestiach wyboru ubrania na trening. Po pierwsze – cena. Oczywiście warto zwrócić na nią uwagę, ponieważ może powiedzieć nam wiele o jakości ubrań, które chcemy nabyć. Jeżeli bardzo zależy nam na danym stroju, a jest dla nas za drogi, poszukajmy tańszych zamienników. Możemy też zaczekać na promocje lub sezonowe wyprzedaże. Po drugie – marka. Jeśli ćwiczymy sporadycznie lub w zaciszu własnego domu, nie powinniśmy jej stawiać na pierwszym miejscu. Chyba, że mieliśmy wcześniej z nią styczność i cenimy sobie jej wykonanie czy jakość. W przeciwnym wypadku lepiej nie wydawać zbyt dużo pieniędzy i zadowolić się mniej znanymi firmami bądź skompletować własny zestaw treningowy.

Dodaj komentarz