22 września 2023

Domowa siłownia, która wbrew pozorom zajmuje niewiele miejsca, stanowi doskonałą alternatywę dla profesjonalnego, popularnego w danym mieście klubu fitness. Jednym z najważniejszych elementów jest natomiast wybór odpowiedniego sprzętu, który należy dostosować do indywidualnych potrzeb oraz planu treningowego.

W każdej domowej siłowni powinny znaleźć się między innymi: atlas, hantle i sztangi oraz stojaki, ławeczka, drążek do podciągania się, a także drobne akcesoria.

Atlas do ćwiczeń

Atlas do ćwiczeń jest wprawdzie ciężki i zajmuje dosyć dużo miejsca, ale pozwala na profesjonalne trenowanie poszczególnych części ciała oraz zróżnicowane, w pełni bezpieczne treningi. Idealnie sprawdza się zarówno w przypadku osób początkujących jak i zaawansowanych.

Hantle i sztangi

Hantle i sztangi stanowią podstawowy, niezbędny element wyposażenia każdej siłowni, ponieważ umożliwiają wykonywanie szeregu nieskomplikowanych ćwiczeń, które rzeźbią ciało oraz pozbyć się zbędnych kilogramów.

Ławeczka do ćwiczeń

Ławeczka do ćwiczeń, która zajmuje niewielką przestrzeń, pozwala wzmocnić niemal wszystkie partie mięśni oraz zwiększyć możliwości siłowe.

www.topslim.pl

Drążek do podciągania się

Drążek do podciągania się, montowany zazwyczaj w ościeżnicy drzwi, pozwala wykonywanie ćwiczeń wzmacniających i kształtujących sylwetkę.

www.poradniksportowy.pl

W trakcie urządzania domowej siłowni warto również zainwestować w dodatkowy sprzęt taki jak: mata do ćwiczeń, stepper, guma do ćwiczeń, ekspander i wiele innych.

 

Dodaj komentarz