4 marca 2024

źródło: http://foter.com/

Wierszyki umieszczane w zaproszeniach ślubnych sugerują, że para młoda najchętniej przyjęłaby w prezencie gotówkę i kupon lotto zamiast alkoholu czy przedmiotów codziennego użytku. Jedynie prezenty z gatunku urządzeń gospodarstwa domowego od najbliższej rodziny są mile widziane i wbrew sugestywnemu wierszykowi okazują się przydatne. Ekspres to kawy jest takim prezentem, który nie pojawia się na weselach zbyt często. Biorąc pod uwagę rozwój ekspresów i preferencje dzisiejszych młodych ludzi, warto podarować im urządzenie, które zrobi smaczną kawę z prędkością pstryknięcia palców i klaśnięcia w dłonie.

Kapsułkowy, bo najszybszy

ekspres
źródło: http://foter.com/

Delektowanie się kawą to czynność, której nie powinno się pospieszać ze względów zdrowotnych i relaksacyjnych. Dlatego młody człowiek, który wszędzie się spieszy, powinien posiadać ekspres do kawy, który umożliwi mu zrobienie małej czarnej lub latte w mgnieniu oka, by resztę czasu poświęcić na rozkoszowanie się aromatem. Średni czas zaparzania się kapsułki z kawą to mniej niż minuta. Tak naprawdę czekamy tylko na zagotowanie się wody w zbiorniku, a umieszczenie kapsułki w odpowiednim miejscu, to może 10 sekund roboty.

Kapsułkowy, bo prosty w obsłudze

Instrukcja obsługi ekspresu kapsułkowego to koszmar starych miłośników gier wideo, którzy ubóstwiali długie i bogato ilustrowane książeczki instruujące na temat programu. Jeżeli potrafisz obsłużyć odkurzacz, mikrofalówkę czy kuchenkę gazową, to możesz czuć się kapsułkowym mistrzem. Chyba tylko mycie niektórych modeli może sprawić problem, ale dotyczy on jedynie mniej wprawionych manualnie ludzi.

Model z najsmaczniejszą kawą i dodatkową funkcją

truskawki
źródło: http://foter.com/

To, czy kupicie kapsułki krups, czy innego producenta  ma ogromne znacznie dla waszych kubków smakowych. O obciążeniu portfela nie warto mówić, gdyż płacimy za najwyższą jakość. Uważam też, że przy spożywaniu jednej kawy dziennie nikt nie odczuje źle ceny zestawu kapsułek. Szczególnie że typowy pakiet kapsułek Espresso wycenione na 20 złotych starcza na 16 dni. To znaczy, że za 40 złotych (cena dobrej kawy) mamy cały jeden miesiąc picia ulubionego napoju pobudzającego. Promocje, których nie brakuje, obniżają cenę nawet o 30%. Drugą kwestią, którą chciałem poruszyć, jest funkcja ekspresu kapsułkowego, o której się prawie nie mówi. Bez najmniejszego problemu można używać go do szybkiego podgrzewania wody na herbaty i zioła. Zresztą herbaty również występują w formie kapsułek, z tym że uważam je za gadżet, który nigdy nie zastąpi klasycznych torebek i suszonych liści.

Ekspres na kapsułki to przydatny prezent dla młodej pary, która dopiero urządza swoje mieszkanie. Jeżeli jako znajomi widzicie u swoich przyjaciół, sympatię do kawy, ale brakuje im urządzenia, które mogłoby ją szybko przyrządzić, to nie ma lepszego w miarę taniego prezentu o takiej funkcjonalności.

Dodaj komentarz