27 lutego 2024

http://www.pinterest.com/pin/53480314300282400/

http://www.pinterest.com/pin/53480314300282400/
http://www.pinterest.com/pin/53480314300282400/

Jestem raczej sceptycznie nastawiony do noszenia elektroniki na trening, zwłaszcza w dużej ilości. Czasy się zmieniają i niektóre z elektronicznych „zabawek” mogą być niezwykle przydatne na treningu. W dalszym ciągu nie wyobrażam sobie iść na trening bez odtwarzacza mp3 z muzyką. Ale noszenie smartfona do sali ćwiczeń bywa mocno rozpraszające. W tym artykule skupię się na kilku elektronicznych gadżetach, które świetnie spiszą się w wielu popularnych dyscyplinach sportu. Oprócz tego kilka słów na temat organizowania czasu na trening i odpoczynek dzięki stronom internetowym.

Aplikacje smartfona czy smart-zegarki

Powstaje ogromna ilość aplikacji na smartfony z androidem i IOS mających za zadanie polepszyć wyniki treningowe. Wśród tych wszystkich programów warte ściągnięcia są przede wszystkim: stoper, licznik kilometrów (dla osób uprawiających bieganie bądź jazdę na rowerze) oraz organizer planu treningowego. Ta ostatnia aplikacja przeznaczona jest dla osób, które dopiero zaczynają trenować i nie pamiętają jakie ćwiczenie i w ilu seriach mają wykonać. O wiele wygodniejsza opcja niż noszenie ze sobą zeszytu prawda? Stoper przyda się przede wszystkim ludziom trenującym interwały oraz osobą, którym dokładne robienie przerw odpoczynkowych pomaga w zebraniu siły.

Gadżetem, który może sprawdzić się na siłowni czy podczas treningu lepiej od telefonu jest smartwatch. Samsung tworząc model Gear Fit ma u mnie dużego plusa ponieważ uważam ten model za naprawdę pomocny gadżet treningowy. Jedyny jego minus to wysoka cena.

Więcej czasu na sport dzięki internetowi

Najczęstszym argumentem związanym z brakiem aktywności fizycznej jest brak czasu. Jesteśmy zabieganym pokoleniem, które chce zrobić wiele rzeczy w krótkim czasie. Niestety naszą cechą jest także lenistwo. Internet pomaga znaleźć czas na sport ułatwiając nam wiele czynności związanych z pracą. Jedną z nich jest fakturowanie oraz zarządzanie nimi w firmie. Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą i na twojej głowie są dziesiątki faktur dziennie zacznij archiwizować je w internecie i wysyłać do swoich kontrahentów poprzez jeden sprawdzony portal. Takim miejscem jest Flow 4 You będący internetowym systemem zarządzania dokumentami sprzedaży. Nie będziesz musiał sprawdzać skrzynki email oczekując na potwierdzenie otrzymania faktury. Wszystko odbywa się automatycznie a informacje o odebraniu i potwierdzeniu dokumentów dostajesz błyskawicznie. Takich miejsc w sieci jest dużo więcej. Internet może być bardzo pomocny jeśli chodzi o oszczędzanie czasu pod warunkiem, że wiecie gdzie szukać.

Dodaj komentarz