4 marca 2024
do ogrodu

źródło: http://foter.com

Narzędzi ogrodnicze wyposażone w silnik ułatwiają prace w ogrodzie i sprawiają, że te najmniej lubiane czynności (grabienie liści, koszenie trawnika, usuwanie chwastów) wykonujemy dużo szybciej. Zyskujemy tym samym czas na przyjemną część życia działkowca lub fana wypoczynku w przydomowym ogródku. Wyróżniamy dwa rodzaje silników – elektryczny i spalinowy. Który z nich będzie lepszą inwestycją dla kosiarki, odkurzacza do liści i pilarki?

Silnik elektryczny dla domowych zastosowań

narzędzia ogrodowe
źródło: http://foter.com/

Napęd elektryczny w elektronarzędziach ogrodowych ma identyczne cechy jak w ten w samochodach. Prąd zapewnia wystarczającą ilość mocy, która posiada naturalne ograniczenia spowodowane brakiem tłoków, cylindrów i innych elementów silnika spalinowego. Niemniej pilarki ręczne oraz odkurzacze do liści z napędem elektrycznym spisują się tak samo dobrze w wykonywaniu prac ogrodniczych, jak ich wersje z silnikiem benzynowym. Te mniejsze urządzenia do pracy w ogrodzie posiadają akumulatory litowo-jonowe, których pojemność zapewnia do 40-50 minut ciągłej pracy silnika. Napęd elektryczny jest cichszy a całe urządzenie (http://www.gardena.com/pl/garden-care-tools/blowers/) o wiele lżejsze. Dlatego rekomenduje się go do stosowania amatorskiego, które powinno sprawiać przyjemność i być wygodne. Poza tym silnik elektryczny posiada minimalną ilość elementów mogących ulec awarii. W razie uszkodzenia należy udać się do serwisu. Jednak ze statystyk wynika, że elektryczne kosiarki psują się rzadziej niż spalinowe. Jedyne zastrzeżenie, jakie można do nich mieć, to awarie, które mogą wymagać całkowitej wymiany urządzenia bez możliwości naprawy.

Silnik spalinowy dla profesjonalistów

narzędzia
źródło: https://pixabay.com/pl/

Moc silnika spalinowego jest niepodważalna. Przy odczuwalnie większej wadze dostajemy więcej koni mechanicznych, które nie zawodzą nawet w trudnych sytuacjach. Jedyne narzędzia ogrodowe z silnikiem spalinowym, w jaki warto inwestować to piły spalinowe łańcuchowe oraz kosiarki do trawy. Chociaż nawet one mogą być nieopłacalne względem ilości pracy, jaką mamy w ogrodzie sezonowo. Jeżeli wasz trawnik nie ma ogromnej powierzchni a ilość drewna do cięcia, nie przekracza kilku pieńków raz do roku, lepiej kupić dużo tańsze narzędzia z silnikiem elektrycznym.

Dodaj komentarz