27 września 2023
piłka

źródło: http://foter.com/

Najpopularniejsza w historii gra mobilna Pokemon Go, od nowa napisała historię przemysłu gier elektronicznych. Fala hejtu i niezadowolenia połączona z wyśmiewaniem w sieci nie powinna was obchodzić. To, w jaki sposób spędzacie swój wolny czas i czy gracie na swoim telefonie komórkowym to wasza sprawa. A ponad 70 milionów pobrań aplikacji pokazuje, że nie tylko wy doceniliście potencjał tej gry. Oto trzy największe zalety nowej gry mobilnej o Pokemonach stworzonej przez studio Niantic.

Spacerowanie to samo zdrowie

pokemon go
źródło: http://foter.com

Funkcja jajek w aplikacji Pokemon Go wymaga od grających przemieszczenia się daną ilość kilometrów, by stworek mógł wykluć się z jajka. Istnieją 3 rodzaje jajek. Są to kolejno jajko dwu, pięć oraz dziesięciokilometrowe. GPS wbudowany w smartfona określając nasza lokalizację oraz prędkość poruszania się sprawdza, czy przypadkiem nie oszukujemy i nie przemieszczamy się autobusem jadącym powyżej 30 km/s. Taka jest bowiem maksymalna prędkość poruszania się do zaliczenia przebytych kilometrów jajka. Oznacza to, że większość graczy Pokemon Go musi chodzić na piechotę lub co najwyżej jechać rowerem, lub na rolkach czy desce. Taka aktywność to samo zdrowie

Zwiedzanie miasta z Pokestopami

Zbieranie surowców do leczenia i łapania poków wiąże się z odkrywaniem i aktywowaniem punktów zwanych pokestopami. To miejsca o szczególnej wartości turystycznej (kościoły, parki, zabytki, murale, obiekty sportowe). Należy podejść do nich na około 3-5 metrów by i odebrać losowe nagrody na smartfonie. Ta opcja sprawia, że musimy chodzić, by mieć wystarczającą ilość pokeboli oraz miksturek uzdrawiających. Chodząc po mieście z mapką i pokestopami mamy możliwość dostrzeżenia rzeczy, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy w naszym mieście.

Poznaj nowych ludzi

przyjaźń
źródło: http://foter.com

Żeby łapać stworki trzeba wyjść z domu. Jest ogromne prawdopodobieństwo, że spotkamy jednego z tych 70 milionów użytkowników aplikacji w naszym mieście. Powiem więcej, jest niemal 100% szansy, że nawiążemy wiele nowych znajomości. Na mojej wsi, w której mieszka nie więcej niż 1000 mieszkańców są przynajmniej 4 pokestopy oraz Gym. W dużych miastach jest ponad setka pokestopów i kilka sal treningowych. Ludzie zbierają się pod tymi miejscami, ponieważ jest większe prawdopodobieństwo złapania Pokemona. A wspólne granie z innymi ludźmi na żywo sprawia, że jesteśmy bardziej otwarci. Możemy zapytać drugą osobę „jak tam łapanie pokemonów?” i zacząć tym samym dialog.

Dodaj komentarz