28 maja 2024
nożyczki

źródło: https://pixabay.com/

Kobiety i mężczyźni zwracają uwagę na inne aspekty urody. Panie patrzą zarówno na całokształt, jak i na detale, o którym nie myślą panowie. Jednym z tych detali są paznokcie u rąk, a także stóp. Te pierwsze łatwo dostrzec i zdobyć pierwsze wnioski na temat człowieka. Obgryzanie, brak przycinania lub nagromadzenie czarnego osadu pod nimi mówi o człowieku więcej niż ubranie. W jakiś sposób o paznokcie powinni dbać mężczyźni, którzy chcą spodobać się kobiecie oraz kobiety, które nie chcą chodzić do kosmetyczki?

Nie obgryzaj tylko przycinaj

manicure
źródło: https://pixabay.com


Zasada higieny i zdrowia paznokci, która obowiązuje wszystkich, dotyczy przycinania ich, gdy są za długie. Redukowanie ich długości to tak naprawdę jedna z dwóch rzeczy, którą powinien robić mężczyzna, ponieważ u kobiet tych czynności jest trochę więcej. Wystarczy kupić zestaw do pielęgnacji paznokci, w którego skład wchodzą specjalne nożyczki, cęgi do precyzyjnego obcinania, pilniczek oraz pęseta. Jeżeli chcecie bardziej profesjonalnie zadbać o nie tuż po obcinaniu, warto zakupić frezarkę do paznokci. To małe elektryczne urządzenie z wymiennymi końcówkami, które czyści, szlifuje oraz poleruje. Mała rada ode mnie odnośnie do obgryzania paznokci. Jeszcze za czasów mojej młodości można było kupić specjalny płyn, który nakładało się na paznokcie jak lakier. Jego zadaniem było szybkie zniechęcenie potencjalnego „obgryzającego” przed kolejnym dobieraniem się do paznokci. Jego smak i zapach był nie do zniesienia. Możecie spróbować go na sobie.

Odżywka, utwardzacz i lakier

Ręce
źródło: https://pixabay.com/


Zanim pomyślicie o wyglądzie, zastanówcie się, czy wasze paznokcie są silne i zdrowe. Całokształt diety bogatej w witaminy i minerały (szczególnie ważny jest cynk) wpływa na wygląd zewnętrzny włosów i paznokci. Działanie zewnętrzne, czyli stosowanie preparatów odżywiających jest jak najbardziej właściwe. Od tego należy zacząć każdy domowy zabieg manicure. Warto łączyć go z pielęgnacją całych dłoni, nie zapominając. Utwardzacz wykonany z polimeru akrylowego lub innej substancji powinien być częścią wyposażenia każdej fanki manicure. Jego zadanie jest ochrona płytki paznokcia przed lakierem oraz wydłużenie efektu manicure.

Powinniśmy dbać o dłonie oraz paznokcie niezależnie od płci. Mężczyźni będą zwracali uwagę na odciski natomiast kobiety na wystające skórki lub uszkodzoną strukturę paznokcia. Podstawowe zabiegi kosmetyczne, które można wykonać w domu, powinien wykonywać każdy. Nie tylko ze względu na wygląd, ale również komfort i zdrowie.

Dodaj komentarz