22 września 2023

W aucie przeznaczonym do jeżdżenia po mieście liczą się walory użytkowe. Po pierwsze wygląd, bo ponoć auta kupuje się „oczami”. Po drugie – komfort i właściwości jezdne. I w końcu – po trzecie ergonomia i funkcjonalność wnętrza. Klienci Forda od lat cenią ciekawie zaprojektowane nadwozia oraz wnętrza, niezawodność oraz ekonomię.

Po pierwsze – Ford Focus

Jest to auto bardzo popularne w Polsce. Model kombi wybierany jest najczęściej przez rodziny ze względu na duży bagażnik. Samochód jest bezpieczny i naszpikowany nowinkami technologicznymi. Warty uwagi jest system FordPass Connect. Ułatwia on poruszanie się na drogach. Co 30 sekund Live Traffic przekazuje informacje o aktualnej sytuacji na drogach do nawigacji SYNC3, która proponuje najlepszą trasę. Ponadto w razie wypadku wspomniany system skontaktuje się służbami ratowniczymi, podając położenie. Dodatkowo nawet 10 urządzeń elektronicznych jest w stanie połączyć się z Wi-Fi. Na dłuższych tarasach przyda się tempomat z funkcją utrzymująca pojazd na pasie ruchu. Biegi zmieniają się płynnie i precyzyjnie. Do tego nowoczesna linia dostępna w wersji kompaktowej lub kombi zachwyci niejednego.

Ford Mondeo

Należy do średniej klasy samochodów osobowych. Dostępny jest w wersji hatchback, kombi i sedan. Ceny modeli wahają się od 30000 zł do 190000 zł. W zależności od wersji samochód może mieć szereg udogodnień. W wersji podstawowej użytkownicy najbardziej cieszą się z radioodtwarzacza CD/MP3 z sześcioma głośnikami, wejściem USB i kolorowym wyświetlaczem, czołowe, bocznych oraz kurtynowych poduszek powietrznych, elektronicznego stabilizatora toru jazdy, systemu ASB z ESP. Dodatkowo możemy wzbogacić samochód o automatyczna klimatyzację, nadmuchiwane pasy bezpieczeństwa dla pasażerów tylnych, skrajnych siedzeń, otwierany, panoramiczny dach ogrzewanie postojowe, aktywne, samopoziomujące zawieszenie i wiele innych udogodnień, w zależności od dostępnego budżetu. Od 2014 roku mamy do czynienia z piątą generacją pojazdu.  Producent zapowiada następce w 2021 roku. 

Ford Fiesta

To model produkowany od 1976 roku. Obecnie mamy do czynienia z siódmą generacją tego auta, cieszącego się największą popularnością wśród klientów poszukujących samochodu do poruszania się po mieście. Smukła linia nadwozia z łagodnie opadającą szybą przednią i dużym wlotem powietrza z przodu to znak rozpoznawczy modelu. W środku znajdziemy dotykowy ekran, służący do obsługi radia. Ford Fiesta dostępny jest w trzy- i pięciodrzwiowej wersji hatchback. Niewielki rozmiar oraz liczne udogodnienia w wyposażeniu spełnią oczekiwania najbardziej wymagających. Jazdę po mieście ułatwiają: system wspierający parkowanie, a także system monitorujący przestrzeń przed samochodem oraz martwego pola widzenia. Układ wspomagania kierownicy EPAS dostosowuje prędkość do warunków jazdy. Cena detaliczne nowego modelu nie jest wygórowana, wynosi 49100 zł. Auto jest niewątpliwym sukcesem marki Ford na rynku.

Dodaj komentarz