29 listopada 2022

Polacy bardzo chętnie kupują samochody używane, głównie z importu. Wskaźniki takich zakupów stale rosną. Według statystyk, co pół roku na polskie drogi trafia pół miliona używanych samochodów osobowych. Jednak często zdarza się, że używane samochody zza granicy, szybko się psują.  Ford wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferuje samochody używane z gwarancją. Jakość ich jest jak tych z salonu, jednak cena o wiele niższa.

Dlaczego Polacy wybierają samochody używane?

Większość naszych rodaków nie wyobraża sobie życia bez samochodu. Przy zakupie stawiają na znane marki, które słyną z jakości i niezawodności. Każdy chce mieć bowiem samochód na lata. Ponadto dużą rolę odgrywa także cena takiego auta. Polacy nie są skłonni przeznaczać zawrotnych kwot na zakup aut. Wynika to z hierachii wydatków – wolą kupić dom lub mieszkanie. W większych miastach, gdzie sieć komunikacji jest dobrze skorelowana, posiadanie samochodu nie jest sprawą kluczową. Auto już dawno przestało być towarem luksusowym. Teraz konsumenci poszukują czegoś funkcjonalnego w małych pieniądzach.

Auta godne zaufania

Polacy najczęściej szukają aut używanych, które ktoś poleca. Muszą one pochodzić z wiarygodnego źródła, najlepiej z udokumentowaną historią eksploatacji oraz przebiegiem. Według badań najczęściej kupujemy samochody od znajomych lub auta używane dostępne w salonach samochodowych. Zależy nam, by były sprawny i nie generowały dodatkowych kosztów z tytułu napraw. Szukanie auta po znajomości może być czasochłonne i wyczerpujące. Osoby, którym się to powiodło, przyznają, że proces zajął im nawet trzy miesiące. Lepszym rozwiązaniem wydaje się wejście na stronę autoryzowanych dealerów i przejrzenie oferty aut używanych. Udając się na miejsce, uzyskamy wszelkie informacje, wgląd w dokumenty dotyczące danych technicznych oraz fachową poradę. Warto też sprawdzić, jaka jest oferta Forda.

oferta forda - ford mondeo

Program Ford Samochody Używane

Ten program skierowany jest do osób poszukujących samochodów z rzetelnie prowadzoną dokumentacją. Dodatkowo można uzyskać pakiet gwarancyjny bez limitu kilometrów oraz pomoc drogową assistance. W ramach tego ostatniego możemy naprawić pojazd w całej sieci autoryzowanych serwisów Forda. Korzystając z propozycji Forda mamy gwarancję, że auto jest sprawne, ponieważ było poddane kontroli w autoryzowanym serwisie. Ponadto samochody używane nie mają więcej niż pięć lat oraz przebieg poniżej 125 000 kilometrów. Każdy pojazd może poszczycić się międzynarodowym znakiem jakości DEKRA – gwarantującym dobry stan techniczny i bezpieczeństwo.

Przed zakupem możemy skorzystać z jazdy próbnej. A jeśli dany model jest zbyt drogi na nasze możliwości finansowe, z pomocą przychodzi Ford Credit. Wystarczy mieć 10% wartości auta, a resztę spłacać w systemie ratalnym. Pełna i aktualna oferta aut znajduje się na stronie internetowej każdego salonu. Największym zainteresowaniem klientów cieszy się: Ford Focus wersja kombi w klasie samochodów z dużymi bagażnikami oraz w wersji kompaktowej, Ford Mondeo – średniej klasy samochód osobowy oraz Ford Fiesta – idealny do jeżdżenia po mieście.

Oferta Forda to opcja, którą zdecydowanie warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwań samochodu.

Dodaj komentarz