4 marca 2024
obiad

źródło: https://pixabay.com/

Czy autorytet w dziedzinie aktorstwa, sztuki, muzyki czy polityki może mieć wpływ na zmianę nawyków żywieniowych u większej liczby osób? Niektórzy znani ludzie, którzy osiągnęli coś w swojej branży, stają się opiniotwórczy i szanowani także w perspektywie swoich pobocznych działalności. Mogą być to również działania na rzecz poprawy jakości życia. Jednym z takich działań są obiady czwartkowe tworzone przez markę Philipiak, które będą naszym przykładem działalności gwiazd na rzecz zdrowia i właściwych nawyków żywieniowych.

Metamorfoza gwiazd

fitness
źródło: https://pixabay.com/

Wiedza o żywieniu i biochemii, którą powinien posiadać każdy dietetyk, jest dostępna w setkach książek i publikacji. Wiedza leży dosłownie na ziemi a osoby, które zechcą po nią sięgnąć i przetestować na sobie, są bardzo wartościowym źródłem informacji. Wśród celebrytów i różnej maści gwiazd jest wiele przykładów osób, które zmieniły swój styl życia na zdrowszy. Doprowadził do tego ich stan zdrowia, który pogarszał się zwykle w momencie intensywnej pracy, która często przekraczała 14 godzin w ciągu dnia. Wielu ludzi sukcesu podkreśla, że miało w swoim życiu okres, w którym pracowało po 16 godzin miesiącami, każdego dnia. W tym czasie osiągnęli ogromny sukces i rozwinęli się w swoim zawodzie. Zaniedbali sen i dietę, które odbiły się na ich zdrowiu. Wtedy przyszedł czas na naprawdę swojego zdrowia i odpoczynek. Przykłady można mnożyć i nie są to wcale przypadki zagraniczne. Na polskiej scenie show-biznesu jest ich naprawdę dużo.

Polska inicjatywa promujący zdrowy styl życia

philipiak
źródło: https://pixabay.com/

Brakuje dużych medialnych kampanii promujących zdrowe wzorce żywieniowe. Od kilku lat organizowane są spotkania charytatywne gwiazd określane mianem „obiadów czwartkowych”. Można poczytać o nich w sieci pod tym adresem – http://www.obiadyczwartkowe.pl/dzialalnosc-philipiak . Opinie gwiazd zaproszonych przez marki Philipiak, Milano oraz wiele innych firm związanych z gastronomią, stanowią element późniejszych wniosków publikowanych w sieci. Jest to dużo konkretniejsza inicjatywa, która wyciąga rozsądne wnioski i patrzy na problem z różnych perspektyw. W programach telewizji śniadaniowych, które każdego dnia próbują, w jakiś sposób mówić o żywieniu, popełnianych jest wiele błędów merytorycznych. Cieszy mnie, że osoby opiniotwórcze patrzą na żywienie pod kątem zdrowia, a nie tylko efektu wizualnego, który jest jedynie efektem ubocznym właściwego postępowania żywieniowego.

Dodaj komentarz