29 listopada 2022
malowanie

źródło: https://pixabay.com/

Remont mieszkania dla mężczyzny to pole bitwy. Kobieta patrzy na nie jak na obraz, który za chwilę zmieni się w dzieło sztuki. Panowie, którzy wzięli remont mieszkania na swoje barki, mają częsty problem z ostatnim szlifem swoich prac. Najczęstszym powodem tego stanu rzeczy jest chęć jak najszybszego doprowadzenia pracy do końca. Cierpi na tym ogólny wygląd mieszkania oraz funkcjonalność niektórych jego elementów. Oto kilka z przykładów niedokończonych elementów remontowych, o których nie powinno się zapominać.

Kontakty są nie tyle problematyczne w obudowaniu, bo nie zawsze trzeba je obudować, ale w samym solidnym montażu. Słabo zamontowane kontakty to plaga po remontach oraz w końcowej fazie budowy domu.

kontakt
źródło: https://pixabay.com/

Elementy wentylacji reprezentowane przez anemostat nawiewny oraz drugi anemostat wywiewny to ważny element konstrukcyjny, bez którego sufity i ściany wyglądają nieestetycznie. Ten prosty konstrukcyjnie zawór powietrzny (http://kratki.com/sklep/pl/category/10/kratki) służy do wymiany powietrza w pomieszczeniu. Nie można zamienić go zwykłą kratką wentylacyjną, dlatego powinien być montowany zaraz po malowaniu sufitu.

anemostat
źródło: http://foter.com/

Listwy przypodłogowe i progowe nie robią tylu problemów podczas montażu co same panele. Jednak naturalne lenistwo sprawia, że nie są montowane zaraz po ułożeniu podłogi.

listwy
źródło: https://pixabay.com/

Lepiej malować niż tapetować. Zwłaszcza że nie każdy pamięta, że po naklejeniu tapety należy przykleić pasek dekoracyjny lub bordiury.

tapety
źródło: http://foter.com/

Dodaj komentarz